Петрушка: користь та шкода

Photo of author

By Марина Павелець

petrushka

Петрушка – це рослина зеленого кольору з пряним і насиченим ароматом. Найпоширенішим застосуванням її є кулінарія, проте корисні властивості і вміст величезної кількості корисних компонентів стає причиною використання в медичних цілях для оздоровлення організму. Петрушка пристосована до різних кліматичних умов і може рости навіть в домашніх умовах. У Стародавній Греції пряну траву вважали священною рослиною через унікальних лікувальних властивостей. Сучасними фахівцями складені рекомендації щодо вживання петрушки в їжу і виявлені протипоказання.

Харчова цінність петрушки

Калорійність петрушки на 100 г складає всього 47 ккал:

  • Білки – 3,7 г.
  • Жири – 0,4 г.
  • Вуглеводи – 7,6 г.

Вітамінний склад петрушки

Вітаміни, що є в петрушці є активними антиоксидантами, які виводять з організму вільні радикали. Вони захищають імунну систему, клітини і тканини тіла, сприяють їх регенерації та активному оновленню.

Найбільше в петрушці аскорбінової кислоти – вітаміну C. Вона зміцнює судини і нервову систему, ендокринні залози.

Фолієва кислота – вітамін B9, активно бере участь в кровотворенні, нормалізує роботу печінки і органів шлунково-кишкового тракту. Завдяки фолієвій кислоті встановлюється баланс процесів збудження і гальмування в нервовій системі людини.

Нікотинова кислота – вітамін PP, відповідає за стимуляцію окислювальних і відновних процесів, продукування шлункового соку.

Токоферол – вітамін E, є основним антиоксидантом, застосовується для профілактики старіння, відновлення капілярів.

Вітамін K – координує кальцієвий обмін, нормалізує згортання крові.

Вітамін B2 – рибофлавін, відповідає на стан епідермісу і зір, підтримку нервової системи в оптимальному стані, профілактику нервових зривів.

. .

. .

Корисні властивості петрушки

По-перше, петрушку використовують в медицині. Завдяки ефірному маслу, ця рослина стає відмінним відхаркувальний засобом при простудних захворюваннях, а також хорошим антисептиком. Для лікування хвороб застосовують насіння і траву.

Народна медицина рекомендує петрушку у вигляді відварів і настоїв для лікування бронхітів, запальних процесів і як профілактичний народний засіб. Корисний сік зелені застосовують при захворюваннях серця і для зниження в крові цукру. Тому для хворих на діабет петрушка є справжнім порятунком.

Також ця кулінарна пряність застосовується як сечогінний засіб. Для цього використовується відвар петрушки. Цей же відвар служить і ліками при запальних процесах передміхурової залози, каменях у нирках і сечоводі, збої менструальних циклів. Петрушка бездоганно очищає організм, позбавляючи його від шлаків і зайвих кілограмів.

Вона також знімає подразнення після укусів комах, а особливо від бджіл (досить придушити свіжий пучок зелені і помазати укус). А її застосування в якості засобу від неприємного запаху з рота здатне ліквідавати навіть запах часнику.

Корисні властивості петрушки при боротьбі з ослабленим зором, її поєднання з соком моркви дає відчутний результат вже через місяць застосування.

Завдяки корисним властивостям петрушка використовується в косметології як головний компонент відбілюючих масок. Її склад здатний допомогти вирішить проблему веснянок на обличчі. Використання відвару трави щодня не тільки відбілює шкіру, але і робить молодшою і надає здоровий блиск, а також підтягує.

Використовується в кулінарії в якості основної приправи до страв з м’яса і риби, а також в салатах. У сушеному або в свіжому вигляді кулінари всього світу створюють неповторні смакові комбінації в стравах. А також вона використовується дуже часто для прикрашання страв і додаванням їм свіжості і оригінальності.

Протипокази до вживання петрушки

Захворювання, при яких не можна вживати петрушку в будь-якому вигляді:

  • Цистит.
  • Сечокам`яна хвороба.
  • Захворювання сечового міхура.
  • Запальні процеси в нирках.
  • Схильність до алергії (петрушка, вживана в надмірних кількостях, може загострити алергію або стати причиною появи рясної висипки на шкірі).
  • Подагра.

. .

Цікаво також: Середземноморська дієта: 10 кроків

. .

. .

Олія авокадо: користь та шкода

Харчування для покращення зору