Правила схуднення, які працюють: додаткові хитрощі

Photo of author

By fersht

Сьогодні вже фактично всі знають, що ефективне та безпечне схуднення передбачає не використання виснажливих дієт, а раціональне харчування та здоровий спосіб життя. Про калорії, «правильні» продукти, частоту та час їх споживання ми вже писали. Сьогодні ж розкажемо про додаткові хитрощі, які допомагають не менше, ніж їжа. Завдяки цим порадам процес скидання зайвого стане легшим і простішим.

harchuvannya_dlya_shudnennya_8

#1 Візьми менші тарілки та горнята

Використання посуду меншого розміру психологічно допомагає з’їсти менше, а отже, й отримати менше калорій щоденно. Проте, досить часто особи з надмірною вагою доїдають, перекушують нашвидкуруч, тому встановленя правила їсти тільки за столом, з певних тарілок – буде корисною порадою.

#2 Їж уважно

Звичка дивитися телевізор, читати книгу, «зависнути» в соціальних мережах під час споживання їжі негативно впливає на харчування. Ти не їси, не смакуєш, не насолоджуєшся, не отримуєш задоволення від їжі! Швидке механічне поїдання продуктів є проблемою, треба вчитися уважного харчування, майнфулнес харчування, перебувати в моменті тут і тепер. Будучи присутньою під час харчування, ти зможеш подовжити час, краще пережувати їжу, що вплине на якість травлення, не пропустити сигнал від мозку, що ти наситилася.

harchuvannya_dlya_shudnennya_15
. . . . . .

#3 Фізична активність

Не їжею єдиною, а також помірними фізичними вправами можна досягнути гарних результатів зі зниження ваги, а також покращення здоров’я загалом. Щоб схуднути, необхідно виконувати, так звані, аеробні вправи або кардіо впродовж 30-60 хвилин.

#4 Щоденник харчування, фізичної активності та самопочуття

Щоденник є корисним не лише для контролю кількості спожитих калорій і фізичної активності. Щоденник є незамінний для пізнання себе, для самоаналізу. За допомогою щоденника можна зрозуміти ситуації та емоції, що провокують стресове заїдання, неконтрольовані напади сильного голоду.

Важливо, ставити перед собою реалістичні завдання та визнавати свої успіхи. Адже загальна мета – не лише знизити вагу, а набути звичок здорового способу життя.

#5 Практикуй позитивне мислення

Дотримуючись дієти, особливо, коли наші очікування є надмірними, ми можемо опинитися в ситуації незадоволення собою та своїми досягненнями. Треба цінувати наші найменші успіхи та практикувати позитивне мислення. Проблема надмірного споживання їжі, переїдання є комплексною. Допомога кваліфікованого психотерапевта часто буде доречною.

#6 Список речей, які мотивують тебе схуднути

Ще в період підготовки до шляху нормалізації ваги знайди час, щоб написати перелік речей, які мотивують тебе схуднути, формують сильне бажання досягнути успіху. Наприклад, бажання гарно виглядати, бути активнішою, мати кращий імунітет, не хворіти, мати гарне самопочуття. Запиши перелік мотивацій та прикріпи на видному місці, до прикладу, на холодильник.

#7 Спи добре

Якісний сон – запорука не лише доброго самопочуття, а й відсутності надмірного апетиту. Дослідження вказують, що поганий сон супроводжується більшим споживанням калорій.

Лягати спати треба о 10-11 вечора, тривалість сну має становити 8-9 годин. Кімната має бути добре провітреною, темною та тихою. Ліжко – зручним для спини.

Твій шлях до ідеальної фігури не має бути швидким забігом, а, навпаки, тривалим марафоном. Зміни, що повинні відбутися, мають стати твоїми звичками, другою натурою. Роблячи вибір на користь правильного харчування, здорового способу життя – ти досягнеш не тільки зниження ваги, а й зміниш своє життя на краще, будеш здоровішою та життєрадісною. Успіху тобі в твоїй подорожі до здоров’я!

Автор: Ольга Летнянчик, лікар