Як подолати пристрасть до солодкого

Photo of author

By Марина Павелець

Солодке – одвічний «наркотик» людей. Це й не дивно, адже після його споживання людина почувається ситою та задоволеною. Однак може виникнути проблема зайвої ваги, з якою важко боротися, адже довкола нас стільки різноманітних солодощів… І тоді більшість звинувачує себе в неспроможності позбутися тяги до солодкого, що не вистачило сили волі, зірвалась… Мало хто замислюється, що причиною «зривів» може бути дефіцит мікроелементів, а саме Цинку та Хрому.

solodoszi_1

Які ж функції виконують ці мікроелементи.

Як позбутися тяги до солодкого – Хром

Входить в склад ферментів, які беруть участь в різноманітних реакціях обміну вуглеводів, білків, жирів та нуклеїнових кислот. Також, він посилює активність гормону підшлункової залози – інсуліну, який регулює рівень цукру у крові.

Також актуальною є Середземноморська дієта: 10 кроків

solodoszi_2

Коли Хрому достатньо, організм використовує вуглеводи, що надійшли, як джерело енергії, а не перетворює їх на лишні жирові відкладення. При дефіциті цього мікроелементу наступає нечутливість до інсуліну, глюкоза гірше надходить у клітини, виникає енергетична недостатність. А отже посилюється апетит, швидше з`являються зайві кілограми та постійно хочеться з’ їсти чогось солодкого.

Якщо ви помічаєте за собою такі симптоми – подумайте, чи достатньо ви вживаєте продуктів з високим вмістом хрому ( морепродукти, яловичина, гарбузове насіння).

Як позбутися тяги до солодкого – Цинк

Ще один важливий елемент, який допомагає дотримуватися дієти – цинк. Він також відіграє важливу роль в регуляції виділення інсуліну та його впливу на організм (зменшує рівень жирів у крові). Однак, він ще володіє багатьма властивостями, які необхідні нашому організму. Цинк життєво важливий для нормального стану імунної системи, синтезу білка та колагену, а також регулює діяльність сальних залоз, що попереджує утворення вугрів.

solodke-shudnennja

При дефіциті цинку знижується толерантність до глюкози, виникає ожиріння, безсоння, головні болі.

Організм отримує цинк з продуктами харчування. Його багато в дріжджах, кунжуті та гарбузовому насінні, яловичині, какао, яєчному жовтку.

Отже, необхідно обирати такий раціон харчування, який включає продукти, що містять достатню кількість Хрому та Цинку, щоб попередити надмірне споживання солодкого.