Біле VS Червоне. Яке м'ясо вибрати?
Завантаження. Будь ласка, зачекайте...

Біле VS Червоне. Яке м'ясо вибрати?

myaso.jpg (106.15 Kb)

Щоб відповісти на це питання, давайте розберемося, яке м'ясо відноситься до червоного, а яке - до білого, і в чому полягає корисність кожного.

Червоне м'ясо

Червоне м'ясо отримало свою логічну назву через червоні відтінки, причиною яких є білок міоглобін - оксигензв’язуючий білок скелетних м'язів і м'язів серця. Міоглобін бере участь в синтезі червоних кров'яних тілець, в поєднанні з залізом постачає киснем м'язові тканини.

Червоне м'ясо - постачальник заліза №1.

При силових навантаженнях і активному способі життя, м'язова тканина скорочується, що призводить її до руйнування. А завдяки залізу м'язова тканина відновлюється, саме тому червоне м'ясо рекомендовано людям, які ведуть активний спосіб життя, що зазнають регулярні фізичні навантаження і спортсменам при аеробних навантаженнях.

Залізо бере участь у кровотворенні. Відомо, що дефіцит заліза призводить до анемії і проблем серцево-судинної системи, тому організму важливо отримувати цей дорогоцінний елемент, щоб уникнути проблем зі здоров'ям і загальним самопочуттям. Особливо необхідно залізо жінкам під час місячних і при післяпологовому відновленні, а також людям після хірурнічних втручань та тим, хто страждає від анемії.

Вживання червоного м'яса буде в допомогу імунної та нервової системи людини, адже містить воно магній і цинк, вітаміни групи В, РР, і навіть трошки вітаміну D. Наявність в червоному м'ясі фосфору, калію, кальцію і фтору сприяє здоров'ю та відновленню кісток, зубів, волосся і нігтів.

Обов'язково слід сказати про те, що червоне м'ясо - джерело тваринних білків. А білок - відомий будівельний елемент живого організму. Дефіцит білка призводить до серйозних порушень дитячого здоров'я, що загрожує уповільненням зростання і розвитку організму. У дорослих ця нестача проявиться гормональним дисбалансом, порушенням в засвоєнні організмом поживних речовин, погіршенням загального стану здоров'я і органів. Тому так важливо не нехтувати м'ясом в харчовому раціоні.

Тепер ви знаєте, якими властивостями володіє червоне м'ясо.

До червоного м'яса належить:

 • Яловичина.
 • Свинина.
 • Баранина.
 • Конина.
 • М'ясо «старого» кролика.
 • Курячі ніжки.
 • Качине м'ясо.

Біле м'ясо

У білому м'ясі міститься менше міоглобіну, з яким ви познайомилися вище, тому м'ясу не властивий червоний колір, і на вигляд це м'ясо біленьке або ніжно-рожеве. Біле м'ясо відрізняється від червоного не тільки за кольором, а й за смаком. Воно делікатне і ніжне. Страв з білого м'яса властивий більш тонкий і вишуканий смак.

У ньому менше білків, ніж в червоному, а й істотно менше холестерину, що дає білому м'ясу право вважатися дієтичним продуктом, а, отже - особливо корисним і поживним. У білому м'ясі міститься ряд необхідних організму людини амінокислот, а також мікроелементів: залізо, цинк, магній, калій, фосфор, натрій, селен, вітаміни групи В, вітамін А, С і Е.

Маючи такий неслабкий арсенал корисних речовин біле м'ясо рекомендується в лікувальних дієтах, при відновленні організму після тривалих хвороб, а також при активному способі життя і регулярних фізичних навантаження. Воно популярне в дієтах для зниження ваги.

У білому м'ясі містяться легкозасвоювані білки, воно легке і практично повністю засвоюється організмом. Завдяки цій властивості біле м'ясо рекомендують вводити малюкам при першому прикорму для гармонійного зростання і розвитку молодого організму, а також людям похилого віку для відновлення і підтримки всіх систем організму.

До білого м'яса належить:

 • Телятина.
 • Ягнятина.
 • М'ясо індички.
 • М'ясо молодого кролика.
 • Куряча грудка.
 • Курячі крильця.
 • Пісна свиняча вирізка.

У протистоянні червоного і білого м'яса немає однозначних переможців, так як кожен продукт несе свою користь і доречність. Не варто забувати, що яким би не був корисним продукт, корисне в надмірних кількостях стає шкідливим. Тому не варто зловживати м'ясом - ні червоним, ні білим, необхідно використовувати м'ясо в раціоні харчування, збалансоване з іншими продуктами. А також готувати способами, максимально зберігають корисні властивості: варити, тушкувати, запікати, рідше - вживати в смаженому вигляді, і краще - смажити на грилі.

Дотримуючись простих правил, прислухаючись до свого організму і ставлячись до харчування усвідомлено, ви піклуєтеся про своє здоров'я і довголіття, а значить - даєте собі можливість прожити якісне і цікаве життя, повне радості і приємними відчуттями, тому числі і смаковими. Грамотно приготоване, і біле, і червоне м'ясо здатне вам ці відчуття подарувати!

Не забудьте підписатися на Наш канал: