Худнемо правильно з здоровим харчуванням

Photo of author

By nata

hudnemo_z_pravilnim_harchuvannyam2

Сідаючи на дієту, хочеться максимально швидко схуднути. Це надихає і стимулює продовжувати дотримуватися обмеження, налаштовує на довготривалі зміни в житті. Однак низькокалорійні химерні дієти з інтернету дуже швидко вбивають будь-яку мотивацію, адже засіб не виправдовує цілей.

Муки на голодній дієті, дискомфорт, через мізерний набір продуктів і хронічне відчуття голоду роблять короткочасне схуднення зовсім не радісним. Що відбувається далі, по закінченні дієти? … Зрив, почуття провини, “зажори”, нові кілограми і складки на тілі, і повторення дієт в ще в більш жорсткому варіанті. Виходить замкнене коло… Чи не так? Більше того, при тривалому використанні дієт для схуднення ви можете серйозно зашкодити своєму здоров’ю.

Як же схуднути без шкоди для здоров’я і назавжди забути про зайві кілограми?

Вихід є – треба кардинально змінити стиль та філософію харчування. Пригадайте геніальну фразу великого філософа Сократа: «Ми живемо не для того, щоб їсти, а їмо для того, щоб жити». І ще один, дуже важливий факт: втратити вагу, що набиралася місяцями і роками, за кілька тижнів, а тим більше за кілька днів не реально, не завдавши шкоди для здоров’я.

Єдиний спосіб схуднути без шкоди для організму – дотримуватися принципів та правил здорового, правильного харчування.

pravilne_harchuvannya_dlya_shudnennya

Переваги правильного харчування

Правильне харчування не вимагає від вас ніякого насильства над собою і поневірянь. Ви можете їсти звичні продукти в звичайних поєднаннях, не відчуваючи голоду. Звичайно, правильне харчування буде вимагати: враховувати калорійність і склад їжі, правильно готувати, дотримуватися режиму харчування, дещо змінити підхід до вибору страв…

Харчуючись за всіма канонами правильного харчування, ви зможете іноді робити відступи від дієти. Вам не доведеться відмовлятися ні від тортиків з чіпсами, ні від їжі з Макдональдсу, якщо ви її любите, ні від кока-коли, ні від курочки-гриль. Просто тепер шкідливі продукти будуть займати у вашому житті зовсім мало місця.

Адже якщо ви не будете голодувати – ви не відчуватимете і тяги до заборонених продуктів. Ваш обмін речовин залишиться нормальним, а поліпшення вашого раціону приведе до появи нових сил і енергії. Яку ви напевно захочете направити в правильне русло – зайнявшись спортом.

Читайте також: Піраміда здорового харчування і Гарвардська тарілка – що й до чого, та як у нас.

Чому не вийде схуднути швидко

Канони здорової, справжньої дієтології забороняють знижувати калорійність звичного раціону більш ніж на 20%. Це загрожує порушенням роботи організму, а пізніше і серйозними наслідками. А це означає, що дефіцит калорій навряд чи перевищить 400-500 калорій на добу.

В одному грамі жирів міститься 8 калорій. Це стосується і жиру в вашому тілі. На його розщеплення теж будуть витрачатися калорії. Прості підрахунки показують, що для того, щоб втратити всього 1 кг жирової тканини, вам потрібно витратити 8 тисяч калорій. При при правильному харчуванні ми обідняємо раціон всього лише на 500 калорій на добу. Отже, якщо нічого не робити крім зміни раціону, на правильне харчування за місяць можна схуднути не більше ніж на півтора кілограма. У тиждень ви будете втрачати всього лише 300-400 грам зайвої ваги. Звичайно, цього вам здасться замало, і не маючи швидких результатів ви будете розчаровані, і навіть можете припинити рахувати калорії, повернувшись до звичайного раціону. То що ж робити, щоб таке не сталося?

hudnemo_z_pravilnim_harchuvannyam

Худнемо на правильному харчуванні .. правильно!

Ключ до правильного та ефективного схуднення – перехід на правильне, здорове харчування та одночасне підвищення фізичної активності. Звичайно, якщо ви почнете відвідувати тренажерний зал, це буде найкраще, однак дещо можна зробити і в домашніх умовах.

Якщо ви почнете бігати кожен день хоча б по 30 хвилин, ви будете спалювати додатково ще 300-400 калорій. Відмовтеся від проїзду в транспорті там, де можна ходити пішки – процес піде ще швидше.

Здорова людина має робити не менше 10 тисяч кроків щодня, це близько 6.5-7 км пішки або півтори години ходьби. Це не складно робити, просто змініть звички.

За допомогою навіть не спорту, а просто мінімальної фізичної активності, ви можете поліпшити свої результати у втраті ваги до 600 г – 1 кг в тиждень. А серйозно зайнявшись спортом – можна схуднути на правильному харчуванні на 8 кг за місяць.

Так як правильне харчування – це спосіб життя, а не дієта – через 3 місяці ви втратите 2-4 кг, а через півроку – отримаєте тіло своєї мрії, позбувшись навіть від великої зайвої ваги. На жаль, без активних фізичних навантажень цей шлях займе не місяці, а роки.

Поспішайте стати красивими і здоровими, змінюйте своє життя повністю!