Принципи роздільного харчування

Photo of author

rozdylne_harchuvannya

У минулому столітті американський лікар-натуролог Шелтон вивів основні принципи роздільного харчування.

Всі продукти поділив на групи: білкові продукти (пісне м’ясо, птиця, риба, яйця, нежирні молочні продукти, горіхи, гриби, бобові та інші продукти), вуглеводні продукти (картопля, крути, цукор та інше), жири (вершкове масло, сир, жирна сметана та інше), крохмальні овочі, не крохмальні та зелені овочі, кислі овочі, фрукти і ягоди, а також солодкі фрукти і ягоди.

Крім цих груп, виділяється окрема група продуктів, які не поєднуються ні з чим інши. Наприклад, гарбуз, диня і молоко – їх потрібно їсти виключно в монорежимі.

Основне правило роздільного харчування – їжте, коли хочете, а не коли потрібно.

Правила роздільного харчування за Шелтоном

Не можна змішувати в одному прийомі їжі білкові та крохмальні продукти. Тобто, такі звичні нам страви, як курка із смаженою картоплею, м’ясна котлета і пюре, бутерброд із сиром або морозиво із горіхами – вважаються недозволеними.

Шлунок по різному реагує на крохмальну їжу і на білкову. Перші стадії перетравлення цих видів їжі відбуваються, ніби то в різних середовищах. Якщо при невеликій порції їжі шлунок сам може впоратися із розділенням і переварюванням білка і крохмалю, то при великих об’ємах, нормальне травлення буває ускладненим.

Бажано в один прийом їжі споживати білкові продукти з одної групи. Іншими словами не варто вживати яйця із шинкою, сиром, куркою або м’ясо із сиром.

М’ясо, рибу та птицю та інші протеїнові продукти слід вибирати тільки пісні та дієтичні з малим вмістом жиру. З точки зору роздільного харчування білки і жири погано поєднуються.

Їсти білкову їжу і кислоти потрібно в різний час. Зовсім не рекомендується споживати одночасно з білковою їжею лимонний, грейпфрутовий, апельсинний або томатний сік, оцет і різноманітні кислоти. Раніше вважалося, що ці продукти допомагають травленню, насправді, навпаки, збивають його ритм. Не потрібно їсти м’ясо, рибу, яйця із салатами, в яких заправкою є лимонний сік, оцет або майонез.

Читайте також: Піраміда здорового харчування і Гарвардська тарілка – що й до чого, та як у нас.

Так само поєднання білкових продуктів з алкоголем є недопустимим. Алкоголь нейтралізує фермент пепсіну, який необхідний для перетравлювання тваринних білків. Якщо Ви любитель стейку з вином, то за порадами Шелтона від цього слід відмовитися.

Цукор і кондитерські вироби потрібно повністю викреслити із раціону харчування. Оскільки поєднання цукру із будь-якою їжею викликає сильне бродіння. Винятком є тільки натуральний мед. Це своєрідний цукор, який уже переробили бджоли і в нашому організмі, він засвоюється значно повільніше.

Окремо варто сказати чому деякі продукти не поєднуються із іншими стравами чи спеціями. Гарбуз і диня тому, що містять дуже багато цукру, який миттєво спричиняє бродіння будь-яких продуктів, які знаходять у шлунку. Молоко зазвичай звертається при дії кислотного соку. Якщо у шлунку знаходяться інші продукти, молоко ізолює ці продукти від перетравлювання на тривалий час. Таким чином продукти не перетравлюються, а згнивають.