Коронавірус: симптоми, як передається вірус та як уникнути інфікування

Photo of author

By admin

6099_koronavirus_covid

Проблема “захворювання коронавірусом” вийшла в ТОП тем, що турбують людей по всьому світу. Ажіотаж, який спричинило швидке поширення захворювання, призвів до виникнення багатьох “міфів”, які необхідно спростовувати, щоб уникнути паніки. За даними ВООЗ, у більшості людей (близько 80%) хвороба закінчується одужанням, при цьому специфічних лікувальних заходів не потрібно. Приблизно в одному з шести випадків COVID-19 виникає важка симптоматика з розвитком дихальної недостатності. У літніх людей, а також осіб з наявними соматичними захворюваннями, наприклад, артеріальною гіпертензією, захворюваннями серця або діабет, ймовірність тяжкого перебігу захворювання вища. Смертельний результат захворювання відзначений приблизно в 2% випадків.

Щоб зрозуміти, що таке коронавірус та як правильно діяти, давайте з’ясуємо все поступово.

Важливо: Дистанційне навчання під час карантину: 6 простих порад

Що таке коронавірус?

Отже, коронавіруси — це родина респіраторних вірусів (на початок 2020 року налічує 39 видів вірусів,), що можуть спричиняти у людини захворювання різного ступеню тяжкості. Наслідками можуть бути як звичайна застуда, так і тяжкий гострий респіраторний синдром. Медичне співтовариство назвало захворювання, яке викликав новий коронавірус – COVID-19.

Коронавірус COVID-19 є найближчим родичем SARS; ймовірно, він також перейшов до людей від кажанів. Однак уже відомо, що в більшості випадків нова інфекція протікає в легких, часто безсимптомних формах. Тільки 25% підтверджених випадків захворювання в Китаї класифіковані як важкі.

Які симптоми коронавірусу?

У переважній більшості випадків дані симптоми пов’язані не з коронавірусом, а зі звичайним ГРВІ. Однак важливо звернути увагу на наступне:

 • Сухий кашель, чхання, біль у грудині.
 • Кашель, біль у горлі, риніт, лихоманка та утруднене дихання.
 • У деяких випадках — діарея або кон’юнктивіт.

Як передається коронавірус?

Коронавірус, як і інші респіраторні віруси, поширюється через краплі, які утворюються, коли інфікована людина кашляє або чхає. Також він може поширюватися, коли хтось торкається будь-якої забрудненої поверхні, наприклад дверної ручки. Люди заражаються, коли вони торкаються забрудненими руками рота, носа або очей. Вірус може зберігати життєздатність на поверхнях предметів від 3-х годин до декількох днів.

Пам’ятайте, що коронавірус COVID-19 передається краплинним та контактним шляхами!

Як захиститися від коронавірусу?

Рекомендації щодо захисту від коронавірусу є аналогічними, які у випадках з іншими вірусними захворюваннями.

 1. Зменшіть до мінімуму кількість дотиків до свого обличчя (в тому числі очей, рота, носа…).
 2. Слідкуйте за самопочуттям та зміцнюйте власний імунітет.
 3. Забезпечте повноцінне та збалансоване харчування, здоровий повноцінний сон та водний баланс організму.
 4. Виконуйте регулярні фізичні вправи (заняття спортом, зарядка).
 5. Не займайтеся сомолікуванням, а вчасно звертайтеся до лікаря.
 6. У разі появи перших симптомів ГРВІ невідкладно зверніться до свого сімейного лікаря.
 7. Якомога частіше мийте руки з милом упродовж 20-ти секунд.
 8. Користуйтесь антисептиком із вмістом спирту не менше 60-80%.
 9. Зменшіть до рівня необхідного мінімуму час перебування у місцях масового скупчення людей та уникайте контакту з людьми із симптомами ГРВІ. Мінімальня дистанція із людьми, які мають симптоми застуди — 1,5 метра.
 10. Завжди термічно обробляйте продукти.
 11. Не вживайте у їжу сире м’ясо, м’ясні субпродукти та яйця.

Лікування захворювання, яке викликане новим коронавірусом

На даний момент не існує рекомендованих призначених для профілактики чи лікування інфекції ліків. Усім пацієнтам із виявленим коронавірусом COVID-19 надається симптоматичне лікування.

Нині ведеться пошук вакцин і лікарських препаратів специфічної дії. Вони вивчаються в ході клінічних досліджень. Зусилля по розробці вакцин і лікарських засобів для профілактики і лікування COVID-19 координуються ВООЗ.

Скільки триває інкубаційний період COVID-19?

Інкубаційний – це період часу між зараженням і появою клінічних симптомів хвороби. Згідно з більшістю оцінок, тривалість інкубаційного періоду COVID-19 коливається в межах від 1 до 14 днів і найчастіше становить близько п’яти днів. Ці оцінки будуть уточнюватися в міру надходження нових даних.

Коронавірус в Україні

За повідомленнями Міністерства охорони здоров’я Україні, в державі функціонує близько 12-ти тисяч місць в інфекційних стаціонарних закладах, де задіяно близько 2000 лікарів-інфекціоністів, а також та близько 5000 осіб медперсоналу. У лікарнанях підготовані є інфекційні бокси. Згідно даних міністерства, в Україні тільки в інфекційних лікарнях обладнано 605 апаратів штучного дихання.

Нагадаємо, що перший випадок зараження в Україні виявлено в Чернівецькій облісті.

При підготовці статті, використано інформацію МОЗ України та Всесвітньої організації охорони здоров’я.

Акваріум з рибками – кращі ліки від стресу

Ніжна запіканка з курки