Акваріум з рибками – кращі ліки від стресу

Photo of author

By fersht

akvarium_zdorovya

У сучасному світі люди переживають постійні психологічні перевантаження та стреси. У таких умовах просто необхідно знаходити способи розслабитися і відпочити. Для цього психологи радять переключити свою увагу на щось зовсім інше, не пов’язане із переживаннями, що заспокоює і врівноважує. Медитація могла б підійти у таких випадках, та далеко не усі вміють це. У нашому урбанізованому світі чудовими ліками від стресу може мати споглядання за живою природою. Такою частинкою природи без сумніву є акваріум.

Про заспокійливий ефект акваріумів говорять давно. Наші предки всерйоз вважали, що акваріум у будинку – ознака духовності, оскільки він сам по собі виховує гармонійну особистість.

Після важкого дня приємно повернутися додому і зануритися в тишу, спокій, спостерігаючи за повільним безперервним рухом в скляній посудині з рибками. Споглядання течії води, живої субстанції в русі – відмінний релаксаційний засіб, визнаний у світі як захист від перевантажень і стресу.

akvarium_zdorovya2

Тепер заспокійливий ефект від акваріумів вчені підтвердили експериментально.

Так, науковці з Плімутського університету вимірювали частоту серцевих скорочень і рівень кров’яного тиску у людей, які прийшли помилуватися на 550-літровий акваріум, в який поступово запускали усе нові види риб. Виявилось, що обидва фізіологічних параметра зменшувалися, тобто і тиск, і частота серцевих скорочень падали, і, крім того, в учасників експерименту підвищувалися настрій і увага.

Варто відзначити, що на відміну від багатьох інших домашніх тваринок рибки не нав‘язуються вам, вони мовчазні, не створюють зайвого шуму у квартирі та офісі. Акваріумні рибки відмінно відволікають від повсякденних турбот. Просто самі спробуйте поспостерігати якийсь час за тим, як рибки плавають, як ганяють одна одну, пощипують водорості та їдять корм. Байдужим до цього не можуть бути навіть дуже заскорузлі люди.

Звичайно, щоб рибки були активними і добре себе почували, потрібно знати елементарні правила догляду за акваріумом.

Акваріумна метушня мешканців водної фауни піднімає настрій і заряджає енергією. Акваріум настільки безтурботний, що має певну гіпнотичну дію, допомагаючи захиститися від депресій і негативу без лікарських препаратів.

Уже навіть з‘явився такий напрямок як акваріумна терапія.

Утримання акваріумних рибок рекомендують людям, що страждають мігренню і неврозами. Усунути стрес і апатію рибки допоможуть і людям, схильним до депресії, а це не рідкість у наш час. Частинка підводного світу вдома сприятливо впливає на психіку людини.

Особливо ефектно та природно виглядають акваріуми з живими рослинами.

Також підтверджено, що красивий акваріум разом зі своїми різнокольоровими мешканцями здатний виконувати роль кольоротерапії. Адже яскраві кольори здатні бадьорити й веселити, надихати або знімати напругу.

Акваріум діє не гірше якісного іонізатора чи зволожувача повітря, а це позитивно впливає на здоров’я носоглотки, дихальних шляхів, допомагає лікувати серцево-судинні захворювання і астму.

akvarium_zdorovya3

Не можна не згадати позитивну дію акваріума для дітей.

Для дитини акваріум виконує не лише естетичну, а й розвивальну функцію. Догляд за мешканцями акваріума дисциплінує і виховує почуття відповідальності. Залучення до цього процесу вчить відповідальності, виховує гуманність, любов до тварин, до природи.

Споглядання за життям в акваріумі заспокоює, розслабляє, врівноважує, відволікає від якихось переживань. А для дітей, особливо у сучасному неспокійному світі, – це надзвичайно важливо.

Життя великих міст часто негативно впливає на психіку людей, вони невпинно втрачають зв’язок з живою природою. Акваріум – не просто унікальний елемент декору приміщення, це тонка філософія єдності природи. Користь від розміщення «шматочка чистої екології» безсумнівна: спостереження за водною флорою ї фауною налаштовує на філософський лад, допомагає відчути мудрість життя, зрозуміти його швидкоплинність і сенс.