Менопауза: знижуємо інтенсивність неприємних симптомів за допомогою гігієнічних аксесуарів та правильного харчування

Photo of author

By fersht

menopauza_1

У зрілого віку чимало переваг. Набутий життєвий досвід дає нам впевненість в собі та допомагає правильно розставити пріоритети. Нарешті ми можемо більше уваги приділяти онукам, улюбленим заняттям. Але багато жінок пов’язують цей період з настанням клімаксу, який трохи затьмарює отриману свободу, та цей стан є природним, тому сприймаємо його спокійно. У період менопаузи спостерігаються такі проблеми, як нетримання сечі, припливи, швидкий набір ваги.

Урологічні прокладки Seni – надійний захист від протікань

Приблизно третина жінок стикається з нетриманням не тільки під час клімаксу, але й при різних запальних процесах, а також перед пологами та після них. Але саме при менопаузі відбуваються значні гормональні порушення, які знижують еластичність м’язів черевної порожнини, що може призвести до зміни положення сечового міхура. Приводом для появи протікань часто стають чхання, кашель або навіть різкі рухи. У цьому випадку на допомогу прийдуть польські урологічні прокладки Seni.

menopauza_2

Бренд пропонує серію Lady, яка створена спеціально для жінок, які цінують комфорт і зручність, а також ведуть активний спосіб життя незалежно від віку. Прокладки мають анатомічну форму, добре прилягають до тіла, надійно кріпляться до спідньої білизни, можливість протікань виключається завдяки гідрофільним бортикам, антибактеріальний абсорбент нейтралізує неприємний запах. У колекцію Seni також входять підгузки для дорослих і дітей, одноразові адсорбційні труси, гігієнічні пелюшки. Бренд належить польській компанії TZMO SA, яка була заснована в 1991 році і займається виготовленням предметів особистої гігієни та косметики. У 2003 році фірма відкриває новий завод в Україні й тепер частина продукції виробляється в нашій країні.

Звичайно, вирішити проблему нетримання тільки за допомогою урологічних прокладок не вдасться, але вони здатні забезпечити необхідний комфорт. Для пом’якшення цих симптомів у період клімаксу уролог може призначити медикаментозне лікування, фізіотерапевтичні процедури, оздоровчу гімнастику.

menopauza_3

Основні правила харчування при клімаксі

Менопауза завжди супроводжується падінням рівня естрогену (основний статевий гормон у жінок). Немає прямого зв’язку між зниженням цього показника й розвитком ожиріння, але часто простежується інтенсивне накопичення жиру. Збільшення ваги багато в чому пов’язане зі зміною способу життя й певними процесами, що відбуваються в організмі – зменшується активність, погіршується метаболізм. В результаті м’язова маса знижується, а жирові відкладення збільшуються. Тому, щоб підтримати організм в цей непростий для нього період, важливо переглянути раціон харчування. Причому, мова піде не про короткочасну дієту, а про конкретні правила, яких слід дотримуватись постійно:

  • Менше жиру. Для того, щоб залишитися стрункою відмовляємося від харчування у фаст-фудах, а також від жирних сортів м’яса та ковбас, плавлених і глазурованих сирків, здоби, майонезу, калорійних десертів.
  • Більше кальцію і магнію. Ці мінеральні складові допомагають зменшити крихкість кісток, а також покращують загальний психологічний стан. Тому вживаємо молочні продукти, горіхи, тверді сири, зелені листові овочі (шпинат, різні види капусти), трави (петрушка, кріп), вівсяні пластівці, гречку, нешліфований рис.
  • Потрібен вітамін Е (токоферол). Він знижує інтенсивність припливів і зменшує сухість піхви. Токоферол уповільнює процеси старіння, тому часто призначається лікарська форма у вигляді капсул. Поповнити запас також можна вживанням кукурудзяної, лляної або соняшникової олії.
menopauza_4
  • Не забуваємо про білок. Білкові сполуки (протеїни) запобігають втраті м’язової маси. За походженням вони поділяються на дві групи – рослинні (сочевиця, квасоля, соя, горіхи) й тваринні (яйця, нежирні сорти м’яса, молочні продукти).
  • Без клітковини не обійтися. Це нерозчинні харчові волокна, які вбирають токсини, шлаки, зайву рідину, а також допомагають кишківнику скорочуватися, що особливо важливо при вікових запорах. Як джерело клітковини вживаємо каші, овочі та фрукти, макарони з твердих сортів пшениці, цільнозерновий хліб.
  • Менше солодкого. Під час клімаксу порушуються обмінні процеси та підвищується ризик розвитку цукрового діабету. Для профілактики цього захворювання доведеться обмежити споживання легкозасвоюваних вуглеводів – цукру, білого і молочного шоколаду, карамелі, варення.

Правильне харчування та вірно підібрані гігієнічні аксесуари допомагають пережити неприємні симптоми менопаузи, а також знизять їх інтенсивність та підтримують організм в належному стані.