Протягом своєї тривалої історії парфумерія приміряла на себе різні ролі – використовувалася для маскування неприємних запахів і гігієни шкіри, була частиною магічних ритуалів і одним зі способів зваблення. Сьогодні запашні композиції сприймаються як практична складова різних образів. З’явилось навіть таке поняття – парфумерний гардероб. Але не варто забувати, що основне їх призначення – пробуджувати в нас романтику й чуттєвість. До підбору ми ставимося по-різному, хтось багато років із задоволенням використовує одну і ту ж саму композицію, але є любителі експериментів, які постійно оновлюють свою колекцію.
Можливості ароматів дещо ширше, ніж створення запашного ореолу навколо свого власника. Відразу підкреслимо, що не слід їх сприймати, як лікарський засіб або панацею від різних проблем, але в певних ситуаціях вони можуть поліпшити психоемоційний стан, допомогти в боротьбі з певними комплексами, підтримати в складних життєвих обставинах. Все перераховане не відноситься до варіантів, що продаються на розлив. Також слід враховувати, що голосно пахнути зовсім не означає створити гарний, привабливий образ.
Знаходимо те, чого нам бракує в повсякденному житті
Правильно підібраний аромат здатний активізувати та мобілізувати емоційні сили, які створюють умови для подолання труднощів, відкривають можливості зростання в нових сферах. Нарешті, ви отримуєте впевненість у своїх силах, яка не дає вам опустити руки. Розглянемо конкретні приклади.
- Нова справа. Ця група об’єднує різні ситуації, які пов’язані з кар’єрним ростом, стартом власного бізнес-проекту або кардинальною зміною професії. Така подія викликає азарт, підвищену активність, але вона майже завжди супроводжується сумнівами. Важливо, щоб прийняття рішення не затягнулося, бо внутрішні суперечності викликають нервозність і зростання артеріального тиску. Новий варіант, зухвалий, вільний від умовностей, не схожий на ті аромати, якими ви раніше користувалися, допоможе вам відчути новизну й привабливість перспектив, а також внутрішньо пов’язати поставлені завдання з можливостями, що відкриваються.
- Вихід з кризи. Криза середнього віку у жінок часто проходить непомітно для близького оточення. Виникає внутрішня спустошеність, незадоволеність собою, надмірна увага до сформованих в суспільстві стереотипів, а також починається переоцінка цінностей. Тривалість цього періоду може становити від 6 місяців до 3-х років. Думками про те, що молодість і краса назавжди втрачені, деякі жінки доводять себе до нервового виснаження, яке вимагає приймання седативних препаратів. Поліпшити свій стан можна усвідомленням того, що ці зміни неминучі. Пахощі здатні заповнити ті емоції і почуття, яких не вистачає на цьому етапі. Так, квіткова парфумерія додасть чуттєвості, романтизму, жіночності, а гурманські варіанти з запахами улюблених десертів допоможуть повернутися в дитинство, відчути любов близьких.
- Відносини з протилежною статтю. Всі ми неідеальні і не завжди вдається зустріти чоловіка, відносини з яким будуть повністю органічними. Навіть наявність гідного партнера не виключає того, що ви будете підсвідомо не задоволені цими взаєминами. Багато пар намагаються обговорити взаємні претензії й спільно знайти вихід з обставин, які склалися. Але часто буває так, що ми накопичуємо в собі роздратування, вважаючи, що наші негативні емоції можуть погіршити ситуацію, або навіть зруйнувати зовні щасливу сім’ю. Тому вдома ми знаходимося в постійному напруженні, а наш організм включає аварійний режим. В результаті, страждають органи травлення чи серцево-судинна система. У такій ситуації жінки часто віддають перевагу дерев’яним нотам – ветівера, кедра, сандалу, намагаючись досягти внутрішньої гармонії та компенсувати складності за допомогою чоловічого аромату.
Підбір парфумерії часто викликає труднощі, але є три основних правила, які забезпечать безпомилковий вибір. Визначтеся з тим, для чого потрібен цей аромат, що ви хочете від нього отримати, а також не намагайтеся знайти єдиний варіант, доречний завжди й скрізь.