Грип: що робити якщо немає часу хворіти

Photo of author

By Марина Павелець

grip

Більшість людей час від часу хворють застудою або грипом. Однак є кілька перевірених способів зменшити шанси заразитися. Хоча більшість інфекцій трапляються в осінній та зимовий сезони, віруси, відповідальні за ці хвороби, циркулюють в популяції цілий рік.

У цій статті ми описуємо вісім обґрунтованих способів уникнути захворювання, щоб люди могли зберегти своє здоров’я та максимально використовувати свій час.

Щеплення від грипу

Вакцинація пропонує найсильніший захист від сезонних грипозних інфекцій. За даними Центрів контролю та профілактики захворювань (CDC), вакцинація є найкращим способом захисту від сезонних грипозних інфекцій.

Грип виникає, коли людина заражається вірусом грипу. Вакцини проти грипу містять антигени грипу, які сигналізують імунній системі виробляти антитіла. Ці антитіла можуть захистити від вторгнення вірусів грипу і вберегти від хвороби людей.

Існує чотири типи вірусу грипу, кожен з яких може мутувати протягом року. Ці мутації можуть знизити ефективність сезонних вакцин проти грипу. Якщо вакцина добре узгоджується з вірусом грипу, що циркулює, це може запобігти 40–60 відсотків грипових інфекцій.

Хоча вакцини проти грипу не гарантують повного імунітету, вони можуть зменшити вираженість симптомів і знизити ризик виникнення пов’язаних з грипом госпіталізацій та смерті.

. .

. .

Дезінфікуючі поверхні

Віруси можуть виживати на багатьох різних типах поверхні, включаючи:

  • метал
  • пластик
  • тканини
  • папір
  • скло

Скільки часу вірус може залишатися заразним на цих поверхнях, залежить від різних факторів, таких як температура та вологість. Однак дослідження 2016 року свідчить про те, що віруси грипу можуть виживати поза організмом протягом тривалих періодів, можливо, навіть місяців.

Люди можуть знизити ризик зараження, використовуючи засоби, що містять спирт або відбілювач, для дезінфекції часто використовуваних предметів, таких як стільниці, столи та клавіатури.

Використовуючи дезінфікуючі та чистячі засоби, важливо прочитати етикетки та уважно дотримуватися інструкцій, щоб забезпечити належну дезінфекцію поверхонь.

Чисте повітря

Застуда та грип – це види респіраторної інфекції. Віруси, що викликають ці хвороби, розмножуються в слизових оболонках, які покривають дихальні шляхи, і вони можуть подорожувати по повітрі крихітними крапельками слизу.

Це означає, що люди із застудою чи грипом можуть поширювати вірус щоразу, коли кашляють чи чхають. Наприклад, віруси грипу можуть подорожувати повітрям на відстані 3,7 метра після того, як людина кашляє або чхає.

Люди можуть знизити ризик зараження інших людей, залишаючись вдома, коли вони хворі, і покриваючи обличчя, коли вони чхають або кашляють. До речі, правильно прикривати обличчя не долонею, а плечем.

Чистота – запорука здоров’я

Регулярно мити руки – це ефективний спосіб захисту від вірусних інфекцій.

Віруси можуть потрапляти в дихальні шляхи через очі, ніс або рот людини. Людина може заразити себе, торкнувшись забрудненої поверхні, а потім торкнувшись їхнього обличчя.

Регулярно та ретельно мити руки чистою водою з милом – це ефективний спосіб захисту від вірусних інфекцій. За даними CDC, правильне миття рук може призвести до зниження на 16–21 відсотків респіраторних захворювань, таких як застуда та грип.

Якщо мила немає в наявності, людина може використовувати дезінфікуючий засіб на основі алкоголю.

. .

. .

Прийом добавок цинку

Цинк – важливий мікроелемент, який природним чином міститься в м’ясі, рибі, горіхах та інших продуктах.

Згідно з оглядом 2016 року, дефіцит цинку може призвести до ослаблення імунної відповіді та запальних станів шкіри. Люди з ослабленою імунною реакцією менше здатні боротися з інфекціями.

Метааналіз 2017 року передбачає, що пастилки цинку можуть скоротити тривалість застуди приблизно на 33 відсотки. Учасники дослідження вживали від 80 до 207 міліграм цинку на день.

Їжте більше клітковини

Харчові волокна мають багато переваг для здоров’я, включаючи регулювання травлення, запобігання закрепу та зниження ризику ряду станів здоров’я.

Дослідження 2018 року на мишах свідчить, що харчові волокна також можуть підвищити імунну систему.

Дослідники порівнювали імунні реакції у мишей, які їли дієту з низьким вмістом клітковини, та ті, що їли дієту з високим вмістом клітковини. Результати дослідження говорять про те, що коротколанцюгові жирні кислоти, наявні в харчових волокнах, підвищували імунітет мишей до грипозних інфекцій.

Уникання сигаретного диму

Куріння є відомим фактором ризику для багатьох захворювань, таких як рак, астма та респіраторні інфекції. Дихання другого диму також може підвищити ризик розвитку людини цих станів.

Люди, які курять або регулярно вдихають сигаретний дим, також частіше відчувають сильні симптоми при застуді або грипі. Згідно з оглядом 2018 року, сигаретний дим може впливати на імунну систему та знизити здатність людини боротися з інфекціями.

Відмова від куріння чудовий спосіб покращити загальний стан здоров’я та зменшити шанси захворіти.

Спорт

sportzal

Участь у регулярних фізичних навантаженнях знижує ризик виникнення ряду захворювань.

Регулярні фізичні навантаження можуть покращити загальне самопочуття людини та зменшити ризик появи низки захворювань, зокрема:

  • хвороби серцево – судинної системи;
  • стрес і тривога;
  • високий кров’яний тиск;
  • діабет другого типу;
  • певні види раку.

Окрім цих переваг, дослідження з 2016 року показують, що фізичні навантаження також можуть покращити імунну функцію людини та знизити ризик респіраторних інфекцій.

Дослідження 2018 року також вивчало переваги медитації та фізичних вправ для профілактики ГРВІ. За 8-тижневим дослідженням слідувало 390 учасників, яких дослідники випадково віднесли до однієї з трьох груп:

  • відсутність вправ (контрольна група);
  • тренування з метою зменшення стресу (помірне навантаження);
  • тренування середньої інтенсивності ;

Дослідники повідомили про зменшення кількості ГРВІ серед учасників групи які мали помірне та середнє навантаження на 14–33 відсотків порівняно з контрольною групою.

Міністерство охорони здоров’я та соціальних служб США заявляє, що будь-яке фізичне навантаження краще, ніж жодне.

Однак, щоб відчути значні переваги для здоров’я, вони рекомендують дорослим робити принаймні 150 хвилин фізичних вправ середньої інтенсивності на тиждень .

Віруси присутні весь рік, але є способи підготуватися до сезону застуди та грипу та зменшити шанси захворіти.

Отримання щорічної вакцини проти грипу та дотримання належної гігієни – це чудові способи захисту людини та інших.

Деякі зміни способу життя та харчування, які можуть знизити ймовірність захворіти, включають регулярні фізичні вправи, збільшення споживання цинку та клітковини та кидання палити.

. .

. .