Чим можна заразитися від домашніх тварин

Photo of author

By Марина Павелець

hvorobi_tvarin

Домашні тварини – вірні друзі людини. Однак ті, хто вирішив завести домашнього улюбленця, повинні подумати не тільки про ласки й увагу, які їм подарують, а й про хвороби, якими можуть заразитися від улюбленої кішки або собаки. Втім, всім цим недугам можна легко запобігти або вилікувати, доглядаючи за вихованцем і регулярно показуючи його ветеринару.

Дерматомікоз, або стригучий лишай

Дерматомікоз, або стригучий лишай, – одне з найвідоміших захворювань, що передається людині від тварин. Недуга призводить до ураження шкірних покривів, які викликають патогенні грибки. Збудник захворювання призводить до запалення шкіри, проникаючи в її глибокі шари.

Від кого можна заразитися: захворювання передається людині від кішок і собак.

Симптоми у тварин: випадання волосся на уражених ділянках, червоні плями. Найчастіше перші симптоми захворювання з’являються на голові, вухах або хвості тварин. Уражені ділянки починають свербіти, в результаті чого збудник захворювання поширюється на інші частини тіла.

Симптоми у людей: червоні кругові плями на шкірі.

Токсоплазмоз

Токсоплазмоз – це інфекція, що викликається одноклітинним найпростішим паразитом токсоплазмою. Зазвичай інфекція не викликає ніяких симптомів, хоча у деяких осіб збільшуються лімфатичні вузли, піднімається температура, розвивається відчуття загального нездужання, іноді біль у горлі, нечіткість зору та біль в очах.

Людина заражається шляхом потрапляння яєць паразита з зараженого об’єкта в рот або через заражену їжу.

Симптоми у людей: у більшості випадків інфекція протікає безсимптомно або з незначними симптомами. Жінки, які заразилися під час вагітності, можуть передавати паразита плоду, що іноді викликає викидень, мертвонародження або серйозні проблеми у новонародженого.

Профілактика: правильне приготування і заморожування м’яса і ретельне миття рук після обробки сирого м’яса, контакту з грунтом і прибирання котячого туалету допоможе запобігти поширенню інфекції.

. .

. .

Хвороба котячих подряпин

Хвороба котячих подряпин – гостре інфекційне захворювання. Збудник – бактерія Батонелла – передається через укуси і подряпини тварин. Заражені кішки найчастіше були укушені блохами або кліщами. За попередніми даними 40% кішок страждають від захворювання хоч раз в житті. Бували випадки, коли лихоманка розвивалася після контакту із зараженими собаками і морськими свинками. Найчастіше захворювання фіксують у дітей і підлітків, після одужання розвивається імунітет.

Від кого можна заразитися: від кішок.

Симптоми у домашніх тварин: втома, збільшення лімфатичних вузлів.

Симптоми у людини: червоні припухлості біля укусів або подряпин, збільшені лімфатичні вузли, головний біль, болі в суглобах, втома, втрата ваги.

Профілактика: уникати ситуацій, коли кішка може подряпати або вкусити: не слід грати з твариною, якщо воно уникає контакту або не в настрої. Якщо уникнути пошкоджень не вдалося, то місце укусу або подряпину треба ретельно промити з милом. Крім того, не можна дозволяти тварині лизати відкриті рани або подряпини на шкірі людини.

Сказ

Сказ – хвороба вірусної природи, людина і домашні вихованці можуть заразитися через укус хворої тварини. Недуга може привести до летального результату і характеризується тяжкими ураженнями нервової системи. Найчастіше сказом страждають дикі тварини: домашні можуть заразитися від укусу або попадання слини, наприклад, хворої лисиці, на пошкоджену ділянку шкіри. У тварин захворювання легко запобігти за допомогою вакцинації.

Від кого можна заразитися: від собак, кішок і диких тварин.

Симптоми у тварин: нездужання, утруднення ковтання, судоми м’язів. Захворювання смертельне.

Симптоми у людей: температура, безсоння, біль у місці укусу, чутливість до світла і звуків, марення, відчуття страху, параліч очних м’язів і нижніх кінцівок. Загальна тривалість хвороби становить п’ять-вісім днів.

Профілактика: у тварин захворювання легко запобігти за допомогою вакцинації: щеплення необхідно робити раз на рік. Людині слід пройти вакцинацію відразу після укусу зараженою твариною, інакше захворювання невиліковне і призводить до летального результату.

. .


. .

Орнітоз

Захворювання також відомо як “хвороба попугая”: найчастіше нею страждають господарі домашніх пташок. Хвороба є різновидом хламідіозу, тільки він вражає центральну нервову систему і легені. Людина може заразитися, вдихнувши пил, який містить хламідії. Для власників тварин хвороба досить небезпечна, оскільки може привести до запалення серцевого м’яза і тромбозу.

Від кого можна заразитися: від папуг, міських голубів та інших домашніх і диких птахів.

Симптоми у тварин: від легких простудних проявів до ураження органів травлення і дихальної системи.

Симптоми у людини: інтоксикація, температура, пневмонія, нежить, слабкість, болі в м’язах.

Профілактика: ретельно чистити і дезінфікувати клітки, але тільки в масці і рукавичках, скоротити звернення пір’яний пилу. Якщо у тварини з’явилися симптоми захворювання, слід віднести його до ветеринара.

Лептоспіроз

Захворювання також відомо як собачий тиф, хоча їм можуть захворіти будь-які види ссавців. Однак собаки найбільш сприйнятливі до вірусу, що викликає цю недугу. Домашній вихованець може заразитися під час пиття або купання на природних водоймах. Людині лептоспіроз передається з водою або при контакті зі слиною чи сечею нездорової тварини.

Від кого можна заразитися: від цуценя або дорослого собаки, коней і великої рогатої худоби.

Симптоми у тварин: ураження капілярів, печінки, нирок, можливі параліч і ураження оболонок очей.

Симптоми у людини: температура, збільшення печінки і селезінки, м’язові болі, тахікардія, міокардит, анемія.

Профілактика: вакцинація собак. Крім того, не можна поїти тварин з відкритих водойм або калюж і згодовувати їм необроблені м’ясні продукти.

Також необхідно пам’ятати про те, що є велика вірогідність заразитися різноманітними глистами. Найкращий захист від захворювань це ретельний догляд за домашніми тваринами з виконанням всіх вакцинацій і виведенням паразитів.

. .

. .