Як зберегти здоров’я молочних залоз

Photo of author

By fersht

molochni_zalozi

Не менше 90% всіх видів раку молочної залози піддаються успішному лікуванню, якщо їх своєчасно діагностувати. З’являється все більше інформації про самообстеження та специфіку його проведення. Зміни в тканинах молочної залози можна легко виявити на ранніх стадіях – і це основний спосіб вчасно вжити заходів і виключити ускладнення.

Золотим стандартом медичної діагностики є МРТ молочних залоз. Метод показує найменші зміни, патологічні процеси, розміри і характер новоутворень, швидкість їх прогресування. МРТ молочних залоз також проводиться для оцінки ефективності терапії та її своєчасної корекції.

Особливості самодіагностики

Обстеження молочних залоз слід проводити щомісяця в один і той же час. Якщо менструальний цикл почався в заплановану дату, можна відкласти перевірку на 6-12 днів. Щоб не забувати проводити планові перевірки, можна встановити нагадування на телефоні.

Огляд рекомендується робити перед дзеркалом – так можна не тільки провести пальпацію, але і оцінити візуальні зміни. Форма і розмір грудей можуть незначно відрізнятися, що є нормальним явищем. А ось різкі зміни, втягування сосків повинні вас насторожити. При виникненні будь-яких питань звертайтеся за консультацією до фахівця.

Оцініть стан шкіри молочних залоз – на ній не повинно бути ознак «лимонної кірки», лущення, потовщення і червоних плям. Потім підніміть руки над головою, зверніть увагу на наявність горбків або ямочок – в нормі їх бути не повинно.

Важливо.  Регулярне самообстеження грудей не замінює огляд гінеколога або мамолога. Жінкам у віці до 40 років рекомендується проходити клінічні огляди кожні 2 роки, після 40 – щорічно, доповнювати консультацію фахівця скринінговою мамографією.

Під час пальпації звертають увагу на наявність ущільнень в молочних залозах. Таке самообстеження рекомендується проводити в положенні лежачи – коли тканини на грудях стоншуються і розгладжуються.

Обов’язково розкажіть лікарю про свій сімейний анамнез під час консультації. Негативна спадковість наражає вас на небезпеку і вимагає пильної уваги до свого здоров’я.

Особливості МРТ молочних залоз

МРТ молочних залоз є найточнішим методом діагностики на сьогоднішній день. Вона може виконуватися як з контрастом, так і без нього. МРТ показує ракові пухлини, які не видно на УЗД або мамографії.

Показання:

  • Усунення раку молочної залози для жінок з групи ризику.
  • Оцінка ступеня поширення онкологічного процесу.
  • Уточнення первинного діагнозу.
  • Профілактичний огляд після 40 років при наявності обтяженого сімейного анамнезу.
  • Оцінка стану тканин при їх високій щільності.

МРТ молочних залоз з контрастом також рекомендується при наявності передракових змін за результатами біопсії, спадкової мутації таких генів, як BRCA1 або BRCA2 (показано генетичним тестуванням). Потрібна додаткова діагностика після променевої терапії в області молочної залози і для оцінки стану раніше встановленого імплантату (особливо при підозрі на розриви і протікання).

Найчастіше МРТ роблять як доповнення до УЗД або мамографії. Всі ці методи дозволяють візуалізувати новоутворення в молочних залозах і надати лікарю точну інформацію про прогресування патологічного процесу. Але МРТ дає максимально розгорнуту відповідь на запит клініциста і детально візуалізує всі утворення і тканини. У Києві пройти МРТ на високоточному обладнанні можна в діагностичному центрі Lifescan. Також останнім часом з’явилося обладнання для ультразвукового дослідження молочних залоз. Запис на прийом за попереднім записом – залиште заявку або зателефонуйте, щоб вибрати зручний час.