З чого повинна складатися домашня аптечка

Photo of author

By fersht

Склад домашньої аптечки не є універсальним для кожної родини. Чи є серед членів сім’ї діти та люди похилого віку, які хронічні захворювання є характерними для членів родини, на скількох осіб розрахований набір ліків – склад аптечки визначається декількома факторами. Перед купівлею ліків у аптеці бажано скласти список, виходячи з потреб родини та життєвої ситуації. Чим більший термін, на який розрахована аптечка, тим ширший набір препаратів.

dsapteca

Основа аптечки – дві групи ліків

Завжди під рукою повинні бути препарати, без яких існує загроза життю. Якісно укомплектована аптечка включає дві групи ліків та засобів:

  • рятувальні – здатні спинити кровотечу, допомогти у відновленні дихання, вберегти від серцевого наступу, полегшити стан при опіку;
  • підтримувальні – ліки, необхідні людям із хронічними захворюваннями.

У певному сенсі препарати з другої групи теж можна назвати рятувальними, бо від їхньої наявності залежить життя. Наприклад, людина з цукровим діабетом критично потребує цукрознижувальних пігулок чи інсуліну для ін’єкцій. Якщо в літнього члена сім’ї регулярно підвищується тиск, аптечка повинна містити ліки для його швидкої та дієвої стабілізації.

Ліки для термінового порятунку життя при зовнішніх загрозах

Отруєння, кровотеча, зупинка дихання, опік, відкрита рана – у цих випадках людина потребує негайної допомоги. Перелік ліків з домашньої аптечки, що стануть у пригоді, включає:

  1. Сорбенти для виведення з організму токсинів. Основу препаратів складає активоване вугілля, діоксид кремнію, пектин. Найбільш ефективними є сорбенти 4-го покоління на основі діоксиду кремнію. Частинки цього мінералу у 20 тисяч разів менші за розмір частинок активованого вугілля, цим забезпечується більша площа активної поверхні – частинки мінералу «обліплюють» токсини та виводять їх з організму.
  2. Знеболювальні засоби. Без рецепта можна отримати ненаркотичні препарати, які діляться на три групи. Прості включають одну дієву речовину, комбіновані поєднують декілька компонентів та, окрім знеболювання, здійснюють протизапальні функції. Спазмолітики працюють внаслідок впливу на гладку мускулатуру судин.
  3. Антисептичні засоби. Використовуються для обробки ран. Найвідоміший засіб – етанол, або етиловий спирт. Оптимальною є концентрація в 96%. Для обробки пошкоджених поверхонь шкіри використовуються також хлоргексидин та повідон-йод.
  4. Засоби проти опіків. Звичайні антисептики або засоби на основі спирту не можна застосовувати у випадку опіку, термічного або хімічного. Для обробки шкіри та зменшення болю використовуються засоби на основі декспантенолу, найвідоміший з яких – «Пантенол».

При комплектуванні аптечки треба врахувати ризики алергічних реакцій на окремі речовини, що входять до складу препаратів.

dsapteca2

Засоби першої допомоги

Крім ліків, до домашньої аптечки варто додати засоби першої медичної допомоги, за допомогою яких можна полегшити стан травмованої людини та навіть зберегти життя. До таких засобів належать:

  • джгути та шини для зупинки кровотечі;
  • стерильні бинти;
  • клапани для штучного дихання;
  • бактерицидні пластирі.

Для ефективного використання засобів першої допомоги бажано мати відповідні навички, зокрема, накладання шини чи здійснення штучного дихання. Невміле використання може призвести до погіршення стану постраждалої людини.

Засоби першої допомоги та ліки для домашньої аптечки в широкому асортименті можна придбати в онлайн-аптеці https://apteka-ds.com.ua/. Замовлення сплачується готівкою при отриманні або банківською картою. Здійснюється доставка по Україні.

Лупа – причини та лікування

Можно ли пить воду на ночь?