Без страхової медицини неможливе раформування галузі

Photo of author

By admin

bahteeva

Без переходу на страхову медицину реформа системи охорони здоров'я в Україні неможлива, переконана голова комітету Верховної Ради з питань охорони здоров'я Тетяна Бахтєєва.

"Я переконана, що без переходу на страхову медицину реформа взагалі неможлива", – сказала вона.

У той же час, вона відмітила, що медустановам країни, безумовно, потрібний підготовчий період для таких радикальних змін.

Т. Бахтєєва нагадала, що в парламенті зареєстрований законопроект "Про фінансування охорони здоров'я і обов'язкове соціальне медичне страхування". Він, зокрема, передбачає об'єднання трьох основних джерел фінансування : бюджету, обов'язкового медичного страхування і добровільного медичного страхування.

"Хочу відмітити, що реформа не знімає відповідальності з держави за здоров'я своїх громадян, а страхові внески стануть лише додатковим джерелом надходжень. Держава і надалі піклуватиметься про пенсіонерів, інвалідів і малозабезпечені верстви населення”, – вважає вона.

За словами Т. Бахтєєвої, якщо вдасться реалізувати задумане на практиці, фінансування вітчизняної системи охорони здоров'я вийде на якісно новий рівень і складе 5-10% ВВП.

Варто відмітити, що раніше в інтерв'ю "Дзеркалу тижня. Україна" перший заступник глави адміністрації президента Ірина Акімова повідомила, що найближчими роками в Україні удосконалюватиметься бюджетна система охорони здоров'я і переходу на страхову медицину не буде.