Перехід до системи державного медичного страхування визначено як один з основних кроків реформування системи охорони здоров’я.
Про це заявив народний депутат України, член парламентської фракції Партії регіонів, заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я Віктор Корж у коментарі кореспонденту ForUm’у.
За його словами, мова йде про перелік тих заходів, які повинні бути зроблені урядом відповідно до ініційованої Президентом України Віктором Януковичем Програмою економічних реформ на період до 2014 року.
На думку нардепа, в охороні здоров’я України, як і в охороні здоров’я будь-якої іншої соціально орієнтованої європейської країни, чільна роль повинна належати державній медицині. «Проте найбільш прийнятним варіантом подальшого фінансування державної системи медичного обслуговування є перехід до обов’язкового державного медичного страхування», – зазначив Корж.
«Саме державне обов’язкове медичне страхування здатне забезпечити реалізацію принципу солідарності в системі охорони здоров’я, відповідно до якого більш багаті платять за менш забезпечених членів суспільства, здорові – за хворих, що працюють – за тих, у кого немає роботи», – підкреслив він. «Разом з тим повинна розвиватися і приватна медична практика, і незалежні фонди добровільного медичного страхування», – сказав він.
Корж також звернув увагу на те, що в складних економічних умовах сьогодні Україна не готова перейти на обов’язкове медичне страхування, оскільки рівень доходів більшості громадян не дозволяє цього зробити.
«Думаю, що до кінця поточного року і населення, і парламентарії будуть готові до прийняття такого рішення», – підсумував він, нагадавши, що відповідний законопроект розроблений і знаходиться в комітеті.
Нагадаємо, міністр охорони здоров’я України Олександр Аніщенко заявив, що МОЗ готується до перебудови системи охорони здоров’я з метою впровадження страхової медицини.
Перший заступник глави Адміністрації Президента Ірина Акімова вважає, що вводити страхову медицину потрібно з 2014 року.