Страхова компанія “Нафтагазстрах” готова ініціювати лобістську кампанію для впровадження обов’язкового медичного страхування в Україні як елементу медичної реформи. За словами в.о. генерального директора компанії Анатолія Чубиньського, відсутність рішучості як з боку ринку, так і з боку держави, гальмує реформування медичної галузі в цілому.
На зустрічі з представниками ділових ЗМІ А. Чубиньський відмітив що проводити медичну реформу без обов’язкового медичного страхування нелогічно і неправильно. Раніше перший заступник голови Адміністрації Президента України Ірина Акімова висловила думку, що введення обов’язкового медичного страхування найближчим часом не передбачається, оскільки основний упор буде зроблений на реструктуризацію мережі медичних установ і зміну системи фінансування.А. Чубиньський нагадав, що в парламентському комітеті більше 1,5 року лежить законопроект про введення обов’язкового медичного страхування, в підготовці якого він брав безпосередню участь. “Зараз слово – за головою комітету пані Бахтеевой” (Тетяна Бахтеева – голова комітету ВР з питань охорони здоров’я – ред.), – відмітив А. Чубиньський і висловив надію, що комітет найближчим часом внесе на розгляд парламенту цей законопроект і він буде проголосований.
А. Чубинский також завірив, що готовий очолити робочу групу для подальшого доопрацювання законопроекту, в якому має бути чітко виписаний механізм впровадження ОМС, а також взаємини “застрахований, – лікарня – розрахунковий центр”.
В ролі останнього – на думку експерта – може виступити створений в майбутньому Фонд обов’язкового медичного страхування. Ще одним гравцем повинні стати уповноважені страхові компанії, але для них мають бути чітко прописані критерії діяльності, зокрема контрольованість, прозорість і професіоналізм кадрів, вважає експерт.
А. Чубинский також упевнений, що активна участь в лобіюванні страхової медицини повинна узяти на себе і Ліга страхових організацій.
Раніше група операторів страхового ринку заявила якщо страхувальникам не знайдеться місця в проекті медичної реформи, то усі її переваги знівелюють, оскільки система де-факто залишиться без змін.
Представники страхових компаній завірили, що вони здатні розпоряджатися закумульованими засобами значно ефективніше, ніж державна сфера. Експерти також не згодні з тим що обов’язкове медичне страхування спричинить додаткові витрати працедавців.
На їх думку, існує принаймні два способи мінімізації витрат : розподіл навантаження між працівником і працедавцем а також зміна порядку нарахування до Фондів соціального страхування від нещасних випадків на виробництві і від тимчасової втрати працездатності.
Розмови про реформу системи охорони здоров’я в Україні тривають вже 15 років але далі за реєстрацію в парламенті окремих законопроектів справа не пішла.