Страхову медицину в Україні запровадять не скоро

Photo of author

By admin

0726_akimova

Перший заступник глави Адміністрації Президента Ірина Акімова виступає проти поспішного введення страхової медицини.

Про це вона сказала в ході 3-ї міжнародної конференції з благодійності “Хто допоможе медицині одужати: пошук рецепту”.

“Страхова (медицина) потрібна, але до неї потрібно добре підготуватися Час її введення має велике значення для успіху самої ідеї.”, – Сказала перший заступник голови Адміністрації.

Акімова відзначила, що з одного боку до введення страхової медицини необхідно провести реструктуризацію мережі медичних установ, а з іншого – слід враховувати, що її введення створить додаткове навантаження на соціальні відрахування, які роблять підприємства, а в умовах фінансової нестабільності в світі до будь-якої додаткової фінансової навантаженні потрібно підходити дуже обережно.

У свою чергу депутат Верховної Ради, член фракції Партії регіонів, голова парламентського комітету з питань охорони здоров’я Тетяна Бахтєєва висловила думку, що введення страхової медицини необхідно, однак вона повинна бути виключно державною.

Нагадаємо, в листопаді 2009 року, будучи ще кандидатом у Президенти, Віктор Янукович виступав за введення страхової медицини.

У вересні 2011 року Янукович пообіцяв державну підтримку малозабезпечених верств населення при впровадженні страхової медицини.

У липні міністр охорони здоров’я Олександр Аніщенко заявив, що система охорони здоров’я в Україні в даний час не готова до впровадження страхової медицини.

При цьому він зазначив, що міністерство підготувало законопроект про соціальне медичне страхування, припускаючи, що в 2012 році він буде поданий на розгляд в Раду.