Хто і як страхує свій персонал

Photo of author

By admin

strahovi_polisy

Своїх співробітників страхують великі українські компанії та підприємства з іноземним капіталом. Дрібний бізнес поки не готовий включати медичне страхування персоналу у свої програми соціальної відповідальності.

Оператор мобільного зв’язку “Київстар” минулого року виділив на страхування персоналу 40 млн. грн. Компанія, окрім медичного страхування, пропонує усім своїм співробітникам накопичувальне страхування і страхування від нещасних випадків. Додатково існують профілактичні медичні програми: щорічна вакцинація проти грипу, забезпечення вітамінами і ліками для поліпшення зору (останнє – для співробітників, які працюють за комп’ютером). “Київстар” співпрацює з такими страховими компаніями, як “Уника” і “ПЗУ-Україна”.Компанія “Воля” страхує співробітників по двох програмах – “Еліт” (страхова сума 150 тис. грн.) і “Стандарт” (75 тис. грн.). У компанії “Крафт фудз Україна” також практикується страхування співробітників по різних програмах залежно від категорії співробітників. Програми адаптовані під той регіон, де працює фахівець. Програми страхування для топ-менеджерів індивідуальні – враховують потреби конкретного управлінця. Суму інвестицій в медичну складову соцпакета в компанії не називають.

У “ТНК-ВР” в Україні вибір компанії-страховика відбувається щороку на тендерній основі. У 2010 році компанія співпрацювала з “Провідною”. Страхуються усі категорії співробітників. Основними компонентами пакету добровільного медичного страхування є амбулаторно-поліклінічна, cтаціонарна, невідкладна медична і стоматологічна допомога, медикаментозне забезпечення. Компанія також організовує профілактичні медичні огляди. Програмою страхування передбачені і засоби на оздоровлення. Працівники можуть використовувати їх, відвідуючи тренажерні зали, басейни або пройшовши курс лікувального масажу.

Медичне страхування як частина соціального пакету передбачена і в компанії “СКМ” з 2005 року. Члени сімей співробітників компанії мають можливість отримати медстраховку на аналогічних умовах. Як і в інших великих компаніях, у рамках програми страхування здоров’я проводиться вакцинація співробітників від грипу, у разі потреби надаються контактні лінзи. УК “СКМ” співпрацює із страховою компанією “Аска” (входить до групи “СКМ”).