Медичне страхування дитини

Photo of author

By admin

vesela_dytyna

Страхування стає все більш звичним і затребуваним в Україні. І якщо ще пару років тому на явище страховки дивилися скоса, то зараз нормою стає страхування життя та медичне страхування. Тут ми поговоримо не про самого страхування, а про страхування дітей – про медичне страхування дітей.

На думку експертів, дитяче страхування є найбільш затребуваним і актуальним. Але не всі страхові компанії поспішають радувати своїх клієнтів наданням таких послуг. Пояснюється це часом високою захворюваністю дітей, явищем серйозних інфекційних захворювань, що мають ряд ускладнень. Але при великому бажанні, все ж таки, можна з безлічі компаній на ринку страхування знайти більше п’яти, що нададуть поліси дитячого медичного страхування.

Таке страхування дитини потрібно для спокою про можливе майбутнє лікуванні, що буде потрібно у випадку хвороби. Серед дітей такий вид страхування найбільш актуальний, тому що діти – це група населення, що частіше за інших схильні до травматизму.

Багато батьків скептично ставляться до даного процесу і до його необхідності. Однак найчастіше це до тих пір, поки дитина не починає ходити в дитячі навчальні заклади і знаходиться під постійним контролем батьків. Починаючи з періоду дитячого саду, діти починають частіше стикатися з різними інфекційними захворюваннями, що в підсумку призводить до лікування, в більшості випадків – до платного. Так, всі ми спостерігали в державних поліклініках, але багато хто з батьків мають «запасного» доктора, якому більше довіряють, більш досвідченому, і якому, зрозуміло, за послуги платять. Цей лікар, у свою чергу, направляє дітей на платні аналізи та інше фізіотерапевтичне обстеження, внаслідок чого призначає ліки – теж не безкоштовні. Підсумувавши всі витрачені кошти на виклик домовленого лікаря, виконані аналізи і ліки стане ясно, що це сума не буде істотно відрізнятися від тієї, яка покриває річну страховку малюка. Переважним все ж є страхове лікування, яке включає комплексне обстеження протягом року: візити до лікаря, оплату аналізів і медикаментів. Зупинивши тим самим свій вибір на медичному страхуванні дитини, слід зупинити свій вибір і на одному з безлічі запропонованих полісів. Кожен поліс має індивідуальну програму, яка включає в себе різні комбінації з надаваних послуг. Це може бути обслуговування в поліклініці, стаціонарне обслуговування та лікування, надання невідкладної допомоги, стоматологічна допомога, як планова, так і екстрена і, зрозуміло, в будь-якому випадку – оплата медикаментів. Багато поліси включають в себе так же вакцинацію, профілактичні заходи та оплату нетрадиційних різних методів лікування.

Обслуговування застрахованої дитини може здійснюватися як в державних клініках – районних, міських, спеціалізованих, так і в приватних і комерційних. Слід зазначити, що чим більший спектр послуг надає поліс, тим більшим буде щомісячна її оплата.

Багато не беруть до уваги той момент, що медичні послуги будуть надані лише на ту суму, яку людина внесла в страхову компанію. Таким чином, з внесених 5 тисяч на рік можна розраховувати лише на лікування на ці 5 тисяч, все, що понад – оплачується вже з кишенькових грошей.

Медичне страхування дітей обходиться значно дорожче того ж страхування дорослих. Страховики це пояснюють більшою частотою захворювань серед дітей і наявністю захворювань, якими дорослі часто перехворіли в дитинстві – вітрянка, кір, краснуха. Крім того, дорослим вже не проводяться планові щеплення і не потрібні регулярні обстеження у фахівців.

Оформляючи поліс, слід врахувати багато нюансів: де буде розташована клініка, в якій Ви зможете лікувати малюка, чи зручно її розташування, чи зможете Ви в разі недовіри і неприязні змінити лікуючого лікаря. Часто поліси мають перелік захворювань, що не оплачуються страховою компанією. Такими захворюваннями частіше за все є шкірні, онкологічні, ВІЛ, СНІД, ревматизм, а також послуги психолога, логопеда і деяких інших фахівців. Уточніть ці захворювання, влаштують Вас такі умови страховки, якщо немає, – попросіть запропонувати поліс з іншою програмою. Зверніть увагу на адреси аптек, де Ви можете купувати медикаменти, – близько чи знаходяться ці аптеки. Словом, слід проявити максимум уваги при виборі поліса дитячої страховки.

Для багатьох страхування життя та медичне страхування дитини зокрема є кілька диким і незвичним. Однак слід розрахувати всі плюси і мінуси і зробити для себе прийнятний вибір, і, як показує статистика, часто цей вибір скерований саме на користь страхових компаній! Лікуйтеся з розумом і не хворійте!