Республіканці відкликають реформу медичного страхування

Photo of author

By admin

prapor_sha_dolary

Республіканська партія США запропонувала відкликати закон про реформу системи медичного страхування. Голосування в сенаті американського конгресу (верхньої палати законодавчих зборів Сполучених Штатів) повинне пройти з цього питання найближчими днями, передає РБК з посиланням на Associated Press. Демократи вже заявили, що наберуть достатню кількість голосів для того, щоб закон не був скасований.

Нагадаємо, нещодавно палата представників конгресу США проголосувала за відміну законопроекту, тепер долю цього документу повинен вирішити сенат.Згідно із законом, прийнятим конгресом ще минулого року, з 2014 р. кожен американець, який особисто не заплатив за медстраховку або якому її не оплачують держпрограми або працедавець, зобов’язаний буде заплатити штраф. Пізніше, в листопаді 2010 р., в конгрес пройшли перевибори, в результаті яких в палаті представників більшість отримали республіканці, проте сенат залишився за демократами. Однак, розклад сил в американському парламенті тепер дозволяє супротивникам Президента Барака Обами, який сам є демократом, відхиляти деякі його ініціативи.

Ініційований Обамою закон, положення якого повинні набути чинності в 2014 р., став найзначнішим і радикальнішим нововведенням в області охорони здоров’я з 1965 р. Сенс реформи – зробити медичне страхування США державним, таким, що охоплюють максимальне число громадян і доступним малозабезпеченим верствам населення. Зараз застрахувати своє здоров’я американець може добровільно.

Страховку жителі США можуть оформити або через працедавця, або самостійно, звернувшись в страхову компанію. Але, як стверджують прибічники реформи, тільки забезпечені американці можуть сплатити вартість страховки, і у результаті без неї залишаються 47 млн чоловік. Реформа повинна забезпечити страховкою ще 32 млн американців.

До набуття чинності документу про реформу охорони здоров’я – тобто до 2014 р. – суд ще може визнати її конституції США, що суперечить. Так, першого лютого відповідне рішення прийняв конституційний суд Флоріди.