Реформу Обами визнали неконституційною

Photo of author

By admin

obama

Суд США визнав такою, що суперечить, Конституції реформу охорони здоров’я Барака Обами. Йдеться про перетворення, які були опорним пунктом передвиборної програми нинішнього глави Білого дому.

Передбачалося, що реформа повинна була зробити медичну страховку доступною для більшості американців. Закон про медстраховання став однією з головних тем для дискусій на Капітолійському пагорбі.

У результаті його прийняли, але насилу. І тепер доля реформи вирішуватиметься у Верховному суді країни.

Суддя Генрі Хадсон визнав, що конгресмени перевищили свої повноваження, зберігши в законопроекті про реформу охорони здоров’я пункт, згідно з яким за відмову від купівлі нової медичної страховки, яка з’явиться в 2014 році, доведеться заплатити штраф. Хадсон підкреслив, що суть претензій не стільки в прагненні відрегулювати норми бізнес-стосунків страховиків з клієнтами, а скільки в тому, щоб надати американцям право вільного вибору – приймати або неприймати участь у програмі. “Тут справа не в охороні здоров’я, а у свободі”, – заявив прокурор Вірджинії Кен Кучинелли.

За даними ЗМІ, адміністрація Обами має намір оскаржити це рішення і суперечку навколо цього пункту реформи, ймовірно, розглядатиметься Верховним судом США.

У реформи є безліч супротивників. Так, відомо, що Ерік Кантор, який займе пост лідера більшості в нижній палаті парламенту США – Палаті представників, – має намір добитися повної відміни закону.