Уряд гарантує 90-відсоткове покриття вартості страхового поліса для бідного населення.
У США місцеві органи влади в спробі подолати бюджетний дефіцит скорочують фінансування програм медичного страхування для пенсіонерів.
Про це повідомляє агентство Рейтер.
Все більше число штатів і окремих міст відмовляється або зменшує фінансування медичного страхування для пенсіонерів. Фінансування, завдяки якому рахунку більшості держслужбовців за медичне обслуговування були повністю оплачені, є непосильним тягарем для місцевих бюджетів. А оскільки медичне страхування, як правило, не має міцної правового захисту, владі простіше всього урізати саме цю частину витрат.
Таким чином, мільйонам держслужбовців доведеться виділяти тисячі доларів на непередбачені витрати на охорону здоров’я.
“Через 20 років цю пільгу матимуть дуже мало хто люди”, – відзначає Денніс М. Дейлі, викладач державного управління в Університеті штату Північна Кароліна в Ролі.
Так, у червні влада штату Іллінойс затвердили закон, який передбачає виплату чималої суми за раніше безкоштовні страхові поліси для пенсіонерів. Таким чином, штат планує економити $ 800 млн в рік. Понад 77% з приблизно 19 млн працівників цього американського штату, а також місцеві органи влади на початку 2012 року виступали за надання пенсіонерам безкоштовного страхового поліса. Згідно з даними дослідження Фонду сім’ї Кайзера (Kaiser Family Foundation), що займається, в основному, проблемами охорони здоров’я в США, це різко контрастує з ситуацією в приватному секторі, де роботодавці оплачують пенсійні видатки на охорону здоров’я лише чверті своїх працівників.
Зростання витрат на охорону здоров’я, збільшення податків і неспонсируемого пенсійні зобов’язання через які багато міста знаходяться на межі банкрутства, змусили влади штатів і міст переосмислити свою політику. Багато хто з них підвищили пенсійний вік, скоротили витрати на охорону здоров’я для пенсіонерів, а також відмовилися від оплати таких витрат для їх сімей. У деяких випадках вони повністю відмовилися від фінансування медстрахування.
“Я не думаю, що місцеві органи влади хочуть образити працівників або пенсіонерів і зменшити фінансування, але вони намагаються збалансувати це з проблемою зниження доходів. Вони повинні вибирати між наданням основних послуг для громадян та пільгами для робітників”, – підкреслює Вільям Сейнтамур, голова дослідницької групи Cobalt Community Research, що відстежує зміни в соціальній та економічній політиці США.
Нагадаємо, кандидат у президенти США від Республіканської партії Мітт Ромні, який раніше закликав до скасування закону про охорону здоров’я (Obamacare), запропонованого адміністрацією чинного президента Барака Обами в 2010 році, не раз заявляв, що йому подобаються ключові частини “Obamacare” і він планує зберегти їх після того, як займе президентський пост.
Між тим, Obamacare – це обов’язкове медичне страхування громадян. Оплачують страхування або самі громадяни, або їхні роботодавці або уряд штату. У разі відмови від покупки поліса, американці повинні будуть заплатити штраф у розмірі 2,5% свого доходу. Таким чином, незважаючи на агресивні умови, Білий дім пішов назустріч незастрахованим біднякам, чий річний дохід на 4 членів сім’ї становить не більше $ 88 тисяч в рік, гарантувавши їм майже 90-відсоткове покриття вартості страхового поліса.