Страхування від грипу

Photo of author

By admin

grv

Деякі страхові компанії вже заявили про готовність продавати страхові програми від грипу, але це, на думку експертів, усього лише маркетинговий хід, а не страховий бізнес.

Страховий ринок України це вже не раз проходив. Приміром, на початку позаминулог року один із страховиків, який зараз оголошений банкротом, пропонував страхувати ризики неповернення депозиту банком (страхування вкладів) під 1,5% – 2,0% . Тариф нереально низький, але пропозиція була принадною, тому що тоді люди масово не могли забрати свої депозити. А компанія, користуючись панічними настроями населення, планувала поповнити свої оборотні кошти.Хіба позичальник страхує свій автомобіль після остаточної виплати кредиту? Ні! І навіть в період виплати кредиту намагається придбати страховку дешевше або ж взагалі не страхуватися, хоча знає, що його авто так само може потрапити в ДТП, як і інші. Але сподівається абияк”. Так і з грипом.

Тому, премії по медичному страхуванню не збільшаться через грип. Не будуть люди зараз масово страхуватися, і грошові потоки не потечуть в каси страхових компаній. Навіть навпаки – збільшиться збитковість по цьому виду страхування.

В даному випадку набуває чинності так звана ситуація катастрофічних ризиків. Тобто під час таких катастрофічних подій (наприклад, свинячий грип) люди не стільки страхуються, скільки звертаються за виплатами.

Адже в страхуванні і перестраховці актуарії повинні обов’язково розраховувати такі резерви, щоб їх вистачило навіть у разі масових виплат. А цього правила не усі компанії дотримувалися.

Тому, можливо, для ряду компаній нинішня ситуація стане “летальною”.

З іншого боку, епідемія грипу таким чином виявить “хворих” і серед страховиків, адже цей бізнес будується саме на серйозному підході до оцінки майбутніх ризиків, які бере на себе страхова компанія. А якщо вона була не в змозі передбачити подібний розвиток подій, значить, їй або терміново треба міняти підходи до справи, або йти з ринку.

за мат. газета “Дело”