Їжу краще не запивати

Photo of author

By admin

Чи можна запивати їжу водою? Поради дієтологів з цього питання різні.

Хтось вважає, що після другої страви обов’язково треба випити чаю (кави, соку тощо), інакше їжа не засвоюється. Їхні антагоністи запевняють, що воду треба споживати тільки окремо від трапезування: щонайменше за півгодини до їжі або за годину після.

zapivati_izhu

Щодо норми споживання рідини і поєднання чи розділення її з їжею все настільки індивідуально, що правильно все: і так, й інакше. Якщо у вас є потреба їсти перше, друге і пити компот — на здоров’я.

Якщо вам зручно пити по годинах — будь ласка.

Крім того, діти і люди похилого віку погано розрізняють сигнали тіла про спрагу. Тому їм варто нагадувати про пиття. Особливо критична втрата вологи для дітей, вони багато рухаються і швидко втрачають рідину.

У середньому на добу немовлята (від 8 місяців) потребують 150 мілілітрів води на кілограм ваги, дошкільнята — 100 мілілітрів на кілограм, підлітки — 50 мілілітрів на кілограм ваги.

Діти, які споживають недостатньо води, мають гіршу пам’ять, схильні до закрепів, поганого травлення й безпричинної агресії. Отож, їм треба часто пропонувати пити, а ще краще — показувати власний приклад із частим питтям води. Подбайте про постійний доступ дитини до питної води.