Чи варто запивати їжу?

Photo of author

By fersht

zapivati_izhu_1

Є чимало суперечок, чи обов’язково їсти перші страви. Люди, які можуть їсти борщ раз на тиждень, а то й рідше, наводять приклад американської кухні чи ще якоїсь, де перших страв узагалі нема. Інші ж роблять трагедію, коли внук відмовляється від рідких страв. Та ще більше сперечаються про те, чи варто запивати їжу.

Коли пити?

Хтось вважає, що після другої страви обов’язково треба випити чаю (кави, соку тощо), інакше їжа не засвоюється. Їхні антагоністи запевняють, що воду треба споживати тільки окремо від трапезування: щонайменше за півгодини до їжі або за годину після.

zapivati_izhu

Щодо норми споживання рідини і поєднання чи розділення її з їжею все настільки індивідуально, що правильно все: і так, й інакше. Якщо у вас є потреба їсти перше, друге і пити компот — на здоров’я.

Якщо вам зручно пити по годинах — будь ласка.

Головне — пити тоді, коли хочеться. Сигнал для споживання рідини — спрага.

Ви п’єте достатньо рідини, якщо не відчуваєте спраги, сеча — світло-жовтого кольору (темний колір свідчить про нестачу вологи в організмі).

Але це стосується здорових людей. Особи в певних станах і з певними захворюваннями потребують більше (наприклад, вагітні жінки, люди з отруєннями тощо) або менше пиття (при захворюваннях нирок, схильності до набряків).

Крім того, діти і люди похилого віку погано розрізняють сигнали тіла про спрагу. Тому їм варто нагадувати про пиття. Особливо критична втрата вологи для дітей, вони багато рухаються і швидко втрачають рідину.

У середньому на добу немовлята (від 8 місяців) потребують 150 мілілітрів води на кілограм ваги, дошкільнята — 100 мілілітрів на кілограм, підлітки — 50 мілілітрів на кілограм ваги.

Діти, які споживають недостатньо води, мають гіршу пам’ять, схильні до закрепів, поганого травлення й безпричинної агресії. Отож, їм треба часто пропонувати пити, а ще краще — показувати власний приклад із частим питтям води. Подбайте про постійний доступ дитини до питної води.

Тромбоцитопенія — недостатня кількість тромбоцитів у крові

Болить живіт? Можливо, це гастрит