Наш мозок – найбільш складний інструмент з усіх, якими ми користуємося щодня. Для нормальної його роботи потрібне повноцінне харчування. Підбадьорюватись кавою і шоколадками – не вихід. Вони, звичайно, допоможуть вирішити завдання в наступні 15 хвилин, але після цього ви відчуєте сонливість і апатію.
Для живлення мозку необхідні продукти, що містять білки, поліненасичені жири, вуглеводи, вітамін С і багато інших вітамінів, амінокислоти, антиоксиданти і ще дуже багато мінералів та інших речовин, які поліпшують його роботу, дають енергію. І всі ці речовини цілком можна отримати з їжею, правильно організувавши своє харчування.
Їжа для мозку – Жирна риба
У лососевих та іншій жирній рибі, наприклад, скумбрії або зубатці, міститься дуже багато поліненасичених жирних кислот. З них наш організм виробляє речовину – мієліну. Вона потрібна для того, щоб наш мозок швидко і надійно передавав інформацію від однієї клітини до іншої.
100 грамів риби в день зможуть збільшити швидкість вашої реакції, робота судин покращиться, а отже, і функціонування мозку теж. Крім того, мозку дуже потрібен білок – це його основна їжа.
Їжа для мозку – Чорниця і лохина
Для роботи мозку просто необхідні антиоксиданти, що звільняють наш мозок від шкідливих речовин, які пошкоджують міжклітинні мембрани. Антиоксиданти покращують пізнавальну функцію мозку, а також пам’ять. Чемпіонами з кількості цих речовин визнані чорниця і лохина. Крім того в цих ягодах міститься велика кількість вітаміну С, а також В1 і В6, вітаміну РР, калію, кальцію і магнію.
Їжа для мозку – Волоські горіхи
Ще одне джерело Омега-3 жирних кислот і білка. Горіхи підвищують рівень серотоніну, речовини, яка допомагає боротися з депресією. А ще в горіхах міститься лецитин, який покращує роботу мозку і активізує пам’ять. 5 молодих волоських горіхів – це добова норма, необхідна, щоб швидко думати.
Їжа для мозку – Какао
У бобах какао міститься антиоксидант флаванол. Він покращує кровообіг мозку і захищає його від окисних процесів, які призводять до хвороби Альцгеймера. Крім того, солодкий гарячий шоколад містить анандамид – речовину, що створює почуття задоволення життям і допомагає виробляти дофамін, гормон, який відповідає за наш гарний настрій.
Читайте також: Магній: вміст в продуктах харчування та користь для організму.
Їжа для мозку – Яйця
Одне з найбільш якісних джерел білка. Крім того, у них велика кількість правильних жирів і вітамінів – цілий бенкет для наших мізків. А ще у яйцях є холін, він допомагає нам зосередитися, а також покращує здатність нейронів проводити нервові імпульси.
Їжа для мозку – Женьшень
Щоб підвищити працездатність мозку ми налягаємо на каву і чай. І вони дійсно допомагають, але тільки якщо вживати ці напої помірно – не більше 2 горняток в день. Якщо зловживати кавою, то «нагородою» стане втрата реакції і ясності розуму. А ось кілька крапель настоянки женьшеню покращать продуктивність розуму без негативних наслідків. Дія женьшеню триває довше, ніж кофеїну і таніну, але зловживати ним не варто. Достатньо лише пару крапель на склянку води не більше 2 разів у день.
Їжа для мозку – Броколі
Одне з головних джерел вітаміну К, який покращує роботу мозку. Також у ній міститься бор. Недостатність цього мікроелементу призводить до зниження мозкової активності. Взагалі для роботи мозку дуже корисні всі види капусти, наприклад брюссельська – підвищує здатність до концентрації уваги.
Їжа для мозку – Яблука
Вони зміцнять і оздоровлять судини головного мозку, підвищують їх еластичність і будуть перешкоджати закупорці. Отже, яблука знижують небезпеку крововиливів у мозок і інсультів.
Їжа для мозку – Хліб з борошна грубого помелу
Якщо ми їмо солодку їжу, то в нашу кров викидається дуже багато інсуліну. І мозок починає засинати. Ми не можемо нормально працювати. Але вуглеводи мозку дуже потрібні, тому краще всього вживати «повільні». Їх джерела – різні злаки і боби, продукти з борошна грубого помолу. Такі вуглеводи будуть забезпечувати мозок енергією протягом довгого часу.
Їжа для мозку – Сочевиця
Крім великої кількості складних вуглеводів, вона містить амінокислоти, необхідні для швидкого протікання біохімічних процесів в клітинах мозку, що забезпечує ясність розуму і підвищує швидкість мислення.