Корисні осінні ягоди

Photo of author

By nata

korisni_osinni_yagodi

Осінні ягоди – натуральні антидепресанти! Осінні ягоди довго зберігаються і легко перетворюються в варення, джеми, морси і коктейлі. Тобто в той запас енергії, який допоможе в осінній сезон побороти поганий настрій і навіть .. схуднути. Вітамінний запас або смачна підтримка імунітету, осінні ягоди – одні з найбільш соковитих і ароматних продуктів для столу в холодну пору.

zhuravlina

Корисні осінні ягоди: журавлина

Журавлина – одна з найстійкіших ягід і не втрачає вітамінної цінності протягом багатьох місяців. У її складі: мікроелементи калію, кальцію, магнію, йоду, заліза, міді, срібла, марганцю, велика кількість органічних кислот, фруктози, пектин, дубильні речовини і фітонциди.

Також журавлина багата повним набором вітамінів групи B, С, PP і К. Її вживають як загальнозміцнюючий засіб, що нормалізує гормональний фон та виводить токсини. У кулінарії журавлину часто піддають температурній обробці – томлять у воді з цукром, цедрою. Подають до м’яса, дичини і птиці у вигляді солодких або кисло-солоних соусів, варять з неї компоти, киселі і морси.

kalina

Корисні осінні ягоди: калина

Ягоди калини багаті вітамінами С, D, К, калієм, фосфором і залізом. Кислоти, що входять до її складу, справляють заспокійливий ефект і показані при безсонні. У народній медицині калиною спрадавна лікують проблеми ШКТ, у тому числі виразкову хворобу шлунка. Сік калини використовують і в косметології. Залучивши ці ягоди до свого раціону, ви забезпечите шкіру необхідними мікроелементами, покращите колір обличчя, позбудетеся від шкірних захворювань, висипів. Зберігаючи калину в морозильній камері, взимку можна балувати себе і близьких ароматними ягідними чаями, варити з неї киселі, мармелад і варення.
oblipiha

Корисні осінні ягоди: обліпиха

У жовтні-листопаді яскраво-помаранчеві, багаті каротином плоди, «обліплюють» гілки чагарників. Обліпиха – справжній чемпіон за змістом провітаміну А (каротину), який підтримує гостроту зору, живить шкіру, володіє антиоксидантною дією і зберігає здоров’я слизових оболонок в організмі. Вітаміни С, Р і Е у складі обліпихи відповідають за нормалізацію роботи ендокринної системи, стійкість імунітету до запальних захворювань і алергічних реакцій. З ягід варять варення та джеми, тиснуть сік або перетирають з цукром або медом, виробляють олію обліпихи, що використовується в медицині і косметології.

brusnicya

Корисні осінні ягоди: брусниця

Вітамінний коктейль у складі ягід брусниці зробив їх незамінним засобом для профілактики і лікування захворювань: артритів, діабету, ГРЗ, хвороб нирок. Брусничні чаї та сироп покращують зір, зміцнюють стінки судин, виводять токсини. З ягодами брусниці можна робити цукерки, додавати їх у начинку пирогів, варити варення і морси.

Читайте також: Магній: вміст в продуктах харчування та користь для організму.

lohina

Корисні осінні ягоди: лохина

Лохина багата вітамінами групи В, К і Е. Антиоксиданти в складі лохини найбільш активні, що пригнічує онкологічні новоутворення. Будучи дієтичним продуктом, ягоди і сік лохини стимулюють травлення, нормалізують роботу органів ШКТ, володіють цукрознижуючими властивостями. Лікарі рекомендують людям похилого віку включати лохину в свій раціон, так як вона зміцнює стінки кровоносних судин і знижує напругу очей. Ягоди вживають у свіжому вигляді, як начинку для маффінів, пирогів, желе, перетирають з цукром або медом, варять з них варення, джеми і готують сироп.
glid

Корисні осінні ягоди: глід

Склад глоду не тільки багатий, але і складний: крім вітамінів А, С, Е, К і групи В, а також деяких мінералів, в ньому міститься безліч складних речовин – це жирні та ефірні олії, органічні кислоти, дубильні речовини, флавоноїди, глікозиди , сапоніни, натуральні цукри і т.д. Завдяки такому складу, багато видів глоду мають тонізуючу дію, але в той же час заспокоюють нерви, серце і зміцнюють шлунок.

Глід містить речовини, які набагато рідше зустрічаються в інших рослинах – наприклад, урсолову кислоту, що володіє протизапальною, антимікробною, легкою сечогінною, протипухлинною, кардіостимулюючою, судинорозширювальною і ще багатьма іншими лікувальними властивостями.

Препарати на основі глоду зменшують збудливість серцевого м’яза, але його скоротливу здатність підсилюють; знижують підвищений тиск; покращують сон; полегшують стан при неврозах.

shipshina

Корисні осінні ягоди: шипшина

Шипшина – це натуральна аскорбінка – в її плодах вітаміну С в 50 разів більше, ніж у лимоні. В організмі цей цінний вітамін не накопичується, значить, його доводиться поповнювати щодня. До речі, дуже часто саме через брак аскорбінки ми буваємо без настрою і підхоплюємо застуду. Найлегше добути цей вітамін з шипшини – приготувати концентрований чай в термосі: жменю сушених плодів залити склянкою окропу і залишити на ніч. Вранці випити після їжі. У цьому чаї вітамін С найвдалішим чином поєднується ще й з калієм, тому дієтологи рекомендують напій і як засіб для відновлення водно-сольового балансу після занять спортом і для схуднення, оскільки калій добре виводить надлишок рідини з організму.
chornoplidna_gorobina

Корисні осінні ягоди: чорноплідна горобина

Чорноплідна горобина (аронія) багата багатьма корисними речовинами – це вітаміни C, P, B1, B2, E, K, B6, бета-каротин, макро- і мікроелементи (залізо, мідь, бор, марганець, молібден, фтор), цукри (глюкоза, сахароза, фруктоза), а також дубильні і пектинові речовини. Ця ягода володіє багатьма лікувальними властивостями, вона знижує рівень холестерину в крові, нормалізує артеріальний тиск, сприяє зміцненню стінок кровоносних судин, покращує їх еластичність і пружність.

Цінність чорноплідної горобини (аронії) ще й у тому, що завдяки вмісту в ній речовин, вона сприяють активному розширенню капілярів і судин, є одним з кращих засобів для лікування гіпертонії. Наукові дослідження показали, що чорноплідна горобина підвищує імунітет і позитивно впливає на роботу ендокринної системи, сприяє регуляції травлення, покращує апетит, підвищує кислотність, активізує роботу печінки, сприяє утворенню і відходженню жовчі.