Користь риби для схуднення

Photo of author

By nata

riba_dlya_shudnennya

Людям, що прагнуть схуднути, дієтологи часто радять замінити в своєму меню м’ясо рибою. Це дуже корисна порада, але для схуднення можна вживати не всі сорти риби, адже є така риба, яка по калорійності перевершує свинину в 2 рази! Отже в меню для схуднення краще включати не жирну рибу.

Можна досить успішно скинути вагу, контролюючи в організмі роботу лептину(гормонів, що впливають на вагу тіла) за допомогою надлишку ненасичених жирних кислот риби. Для цього необхідно замінити ними в їжі насичені тваринні жири (свинину, баранину, сало і інше м’ясо жирних сортів).

Яка риба найбільш корисна для схуднення

На жаль (чи на щастя), знаменита фраза про те, що найкраща риба – це ковбаса, ніяк не вписується в кодекс здорового харчування. Однозначно, що і для тих, що худнуть це висловлювання не підходить. Тому постараємося зловити ту золоту рибку, яка «дарує» струнку фігуру.

Для того, щоб зрозуміти, яка риба найкорисніша для схуднення, потрібно добре знати її сорти. Умовно всі сорти риби можна розділити на жирні, середньожирні і маложирні.

ryba_shudnennia

Риба жирних сортів містить від 8% і більше жиру. До цієї групи належать скумбрія, вугор, палтус, жирний оселедець, риба сімейства осетрових. Якщо дивитися на калорійність такої риби, то жирний оселедець містить 210-250 кілокалорій на 100 грам, жирна скумбрія – 180-220 кілокалорій. Тому навряд чи доцільно буде при схудненні замінювати такою рибою, скажімо, яловичину або навіть пісну свинину, калорійність яких становить близько 120 кілокалорій.

Середньожирна риба містить від 4 до 8% жиру. Рибою середньої жирності є такі види як ставрида, судак, горбуша, форель, тунець, морський окунь, короп, зубатка і нежирний оселедець. У такій рибі міститься від 90 до 140 кілокалорій – приблизно стільки ж, скільки в м’ясі. При схудненні іноді можна включати в раціон середньожирну рибу в якості альтернативи м’ясу.

Читайте також: Магній: вміст в продуктах харчування та користь для організму.

До риби малої жирності належать сорти з вмістом жиру не більше 4%. Якщо ви поставили собі за мету схуднути, то вам на гачок повинна потрапляти риба з цієї групи, тобто нежирна. Без докорів сумління ви можете їсти тріску, хек, минтай, ляща, річкового окуня, щуку, камбалу, путасу, пікшу. Калорійність цих видів становить всього 70 – 100 кілокалорій на 100 грам. Найефективнішим схуднення буде саме завдяки такій заміні м’яса рибою.

Але все ж, яка б не була корисна риба для схуднення, їй теж потрібно знати міру. Дієтологи рекомендують вживати рибу 3 рази в тиждень – оптимальна норма для зниження ваги і здоров’я.

korist_ribi

Користь риби для здоров’я людини

Проведені американськими вченими дослідження показали, що регулярне вживання запеченої або відвареної риби набагато знижує ризик розвитку аритмії серця. У свою чергу французькі медики провели свої наукові дослідження і вважають, що регулярне вживання риби знижує ризик розвитку онкологічних захворювань товстого кишківника.

Риб’ячий жир, тобто ті самі поліненасичені жирні кислоти Омега – 3, які наш організм може отримувати тільки з їжею. Корисні вони тим, що зміцнюють серце і судини, стимулюють роботу головного мозку, знижують рівень холестерину в крові.

Риба є джерелом повноцінного білка, що відрізняється за своїми властивостями від білків свинини і яловичини. Причому, білок риби перетравлюється набагато краще ферментами травного тракту і відмінно засвоюється в організмі. Відсоток засвоєння досягає – 95-98%.

Крім білка в ній містяться вітаміни, жири, екстрактивні речовини, які підвищують імунітет людини і покращують зір. Досить багато в м’ясі риби повноцінних білків м’язової тканини. Коли білки впливають на травні залози, відбувається виділення великої кількості соку, що дозволяє рибі перетравлюватися в організмі людини за дві-три години.

Не менш важливим вважається і присутність в рибі мінералів – фтору, кальцію, фосфору, таких необхідних для наших кісток і зубів. Калій виводить з організму зайву воду і солі, є корисним для роботи м’язів. Магній задіяний в регенерації клітин і обміні речовин, залізо необхідне для кровотворення, йод – для роботи щитовидної залози. Крім перерахованих мікроелементів в рибі повно та інших, також корисних елементів, а саме: міді, натрію, сірки хлору, марганцю, кобальту, брому. Тільки уявіть собі, в рибі налічується близько 30 найважливіших для людського організму мікроелементів.

. .

. .