Вишня – це низькокалорійна ягода, притаманна українській місцевості. Достигає вона якраз у червні місяці. Калорійність вишні складає всього 52 кКал на 100 грамів продукту. Але це не єдина перевага, через котру вам хочеться покуштувати її вже сьогодні!
Корисні властивості вишні
Склад вишні дуже багатий різноманітними вітамінами, мікроелементами та корисними речовинами.
- Глюкоза – 5.5%.
- Фруктоза – 4.5%.
- Сахароза – 0.3%.
Вуглеводи:
- Мідь.
- Залізо.
- Калій.
- Кальцій.
- Фосфор.
- Магній.
- Натрій.
- Цинк.
Мінерали:
Читайте також: Магній: вміст в продуктах харчування та користь для організму.
Рослинна клітковина у складі вишні займає 0.5%. На 100 грамів продукту припадає 0.8 г білку, 0.5 г жирів та 11.3 г вуглеводів.
Органічні кислоти у вишні займають до 2% продукту (середній рівень – 1.3%), і представлені здебільшого яблучною кислотою (до 1.2%).
- Лимонна кислота.
- Яблучна кислота.
- Саліцилова кислота.
- Оцтова кислота.
- Бурштинова кислота.
- Молочна кислота.
- Мурашина кислота.
В загальному вишня включає такі природні кислоти:
Вишня – ягода повна корисних вітамінів. Серед найвідоміших та найкорисніших у вишні містяться такі вітаміни: A, C, E, PP, B9.
Насіння вишні містить 25-35% жирних олій, 0.16% ефірної олії а також амигдалін, при розщеплені котрого утворюється потужна кислота, через що вживання кісточок вишні наполегливо не рекомендується.
Вишня покращує процеси травлення та обміну речовин, сприяє розщепленню жирів, тож стане у нагоді тим, хто бажає скинути зайві кілограми. Сама по собі вона не володіє жироспалювальними властивостями, проте у комплексі – чудовий помічник у цій справі.
Вживання вишні допомагає стабілізувати роботу серцево-судинної системи, покращує стан нервової системи, заспокоює, врегульовує сон та піднімає настрій. До того ж зміцнює капіляри, знімає втому.
Також вишня чудово очищує організм, зокрема завдяки тому, що в ній багато антиоксидантів. Вишня має протизапальну та бактерицидну дію, а також очищає печінку, виводить з організму шлаки та токсини.
Протипокази щодо вживання вишні
Однак не забувайте, що є у вишні й негативний вплив, тож будьте обережні. Вишня протипоказана тим, у кого підвищена кислотність шлункового соку та при виразках шлунку. Хронічні патології легень, ожиріння, порушення роботи травного тракту та схильність до діареї теж є протипоказниками.
Також, надмірне вживання вишні може негативно відобразитись на стані зубної емалі. Аби запобігти такому небажаному ефектові, не забувайте після того, як їли цю ягоду, почистити зуби та прополоскати ротову порожнину.
. .
. .