Що можна їсти при панкреатиті

Photo of author

By fersht

При панкреатиті запалюється підшлункова залоза, і через це порушується процес травлення. Уражений орган не може впоратися з навантаженням. Більш детально про це захворювання можна почитати тут: https://bilyak.com.ua/directions/surgery/pankreatit.

Навіть коли ви пройшли курс лікування, це не значить, що варто пускатися берегів та їсти усе підряд. Це може призвести до розвитку хронічного панкреатиту та руйнування підшлункової залози. Тому варто продумати свій раціон, щоб він був максимально полегшеним та нешкідливим.

Чого не можна їсти при панкреатиті

Якщо ви хочете, щоб хвороба не прогресувала, треба виключити усе, що її провокує. Під заборону мають попасти продукти, що перенавантажують, дратують та руйнують тканини підшлункової:

свинина, качка, гусак та інші жирні сорти м’яса;

скумбрія, оселедець, лосось, товстолобик та інша жирна риба;

гриби;

овочі з грубою клітковиною – капуста, баклажани, спаржа, кукурудза, перець;

квасоля, горох, сочевиця та інші бобові;

ряжанка, сметана та інші жирні молочні продукти;

смажені страви;

соління та маринади;

гострі продукти;

випічка та кондитерські вироби;

прянощі та інші насичені приправи;

кава, кріпкий чай, какао;

солодкі газовані напої;

алкоголь.

Вам може здаватися: «ну що буде страшного, якщо я з’їм одну булочку?».

Але коли ви порушуєте режим, то за це доводиться розплачуватись неприємними симптомами. Вас починають мучити здуття, метеоризм, нудота, печія, біль у животі. Але найгірше те, що при цьому непомітно руйнуються клітини підшлункової залози, й панкреатит прогресує.

Панкреатит: що можна їсти?

002222e8309f42036c2087ad03a5e6ae.jpg (38.78 Kb)

Дивлячись на список заборонених продуктів, можна подумати, що людям з цим діагнозом не залишається майже нічого їстівного. Але це хибна думка, бо харчування при панкреатиті може бути поживним, різноманітним та навіть смачним. Ось список дозволених продуктів:

нежирне м’ясо: курка, телятина, індичка, кролик;

нежирні сорти риби: хек, судак, минтай, тріска, короп;

яйця;

деякі овочі – огірки, томати, картопля, морква, селера, гарбуз, кабачки;

каші: гречана, перлова, рисова, вівсяна, кіноа;

макаронні вироби з твердих сортів пшениці;

кефір, сироватка, йогурт, молоді сири та інші нежирні молочні продукти;

житні сухарики;

печені яблука та груші.

При цьому варто правильно готувати страви: їх можна варити на пару чи у воді, або запікати у духовці. Під час приготування важливо не пересолювати їжу. А перед подаванням потурбуйтесь, щоб страва була теплою тоді вона не буде роздратовувати підшлункову перепадом температур. Їжте повільно, дрібними шматочками, та добре пережовуйте.

Це знизить навантаження на систему травлення.

Приклад меню на день при панкреатиті

Щоб вам легше було дотримуватися дієти, плануйте свій раціон заздалегідь. Наприклад, ви можете розписати його на тиждень або навіть на місяць у Google-календарі або іншому додатку. Ось як має виглядати приблизний план на день:

1. Сніданок: Яйце-пашот або зварене у шкарлупі, хлібні сухарики, змазані нежирним крем-сиром та компот із сушених яблук.

2. Перекус: Запечене яблуко та нежирний йогурт.

3. Обід: на перше: суп-пюре з гарбуза та селери. На друге: парові курячі фрикадельки з гарніром з гречаної каші та свіжим огірком.

4. Перекус: стакан кефіру з галетним печивом.

5. Вечеря: тушкована індичка, запечений кабачок та овочевий салат.

Варто запам’ятати одне важливе правило: замість трьох великих прийомів їжі на день варто робити 5-6, але дрібними порціями. Це допоможе розвантажити систему травлення та покращити роботу підшлункової залози.

Вилікувати гострий або хронічний панкреатит вам допоможе Клініка Біляка. Вона знаходиться в Ужгороді, у 15 хвилинах їзди від міського вокзалу. Там працюють лікарі, які стажувалися у США та Європі, де опанували новітні методи лікування. Вони розроблять для Вас індивідуальну схему терапії та допоможуть скласти збалансований раціон.

Запишіться на консультацію, щоб дізнатися більше.