Міф про правильне харчування № 1
Чорний хліб корисніший ніж білий.
Білий хліб виготовляється з пшеничної муки, а чорний із житньої. Важко сперечатися, що є кориснішим пшениця чи жито, адже кожний з них має свій склад корисних речовин і виконує певну функцію. Важливе у виборі хліба є сорт борошна, а саме якого воно помолу – грубого чи вищого.
Потрібно пам`ятати, що всі корисні речовини містяться в оболонці зерна. Мука вищого помолу її втрачає, тому вона не містить всіх вітамінів і мінералів, які руйнуються в процесі обробки зерна. Потрібно вибирати хліб, що зроблений з муки грубого помолу або цільнозерновий, в якому збережено всі необхідні для нас речовини.
Також існує думка, що не можна вживати хліб, якщо хочеш втратити зайву вагу. Це не є зовсім правильно, адже все залежить від того, як ви споживаєте цей хліб. Якщо ви з`їли скибку хліба перед тренуванням, то це дасть вам заряд енергії, адже хліб – це складний вуглевод. Зайву вагу перешкоджає втрачати надмірна кількість хліба або те, з чим ви його їсте ( масло, ковбаса, різноманітні жири).
Також потрібно пам`ятати, що виробники хліба можуть додавати до нього різноманітні не зовсім корисні речовини для того, щоб він довго не черствів, багато солі та смаковх добавок для стимуляції смаку. Тому ідеальним варіантом буде пекти хліб власноруч, або ж купувати його в перевірених виробників.
Міф про правильне харчування № 2
Шоколад – шкідливий, а мюслі – корисні.
Люди, що слідкують за своєю вагою, переконані, що від шоколаду вони наберуть лишні кілограми, а мюслі та батончики з них – допоможуть їм як мінімум втримати вагу, а також позитивно вплинуть на їхнє харчування.
Однак така думка є оманливою. Чому?
Мюслі виготовляють з різноманітних круп, згідно з технологією їх готують на пару під великим тиском, що дозволяє зберегти всі корисні речовини, що містяться в злаках. Проте, деякі мюслі після цього обжарюють, або «шліфують» карамеллю, що явно знижує їхню корисність. Далі до них додають різноманітні «покращувачі» смаку – горіхи, цукати, сухофрукти, насіння. Однак, цукати та сухофрукти перед цим піддаються хімічній обробці, щоб запобігти розмноженню в них грибків та комах. Часто виробники додають до продуктів покращувачі смаку, емульгатори, ароматизатори, регулятори кислотності. Калорійність мюслів становить приблизно 400-450 ккал на 100 г продукту. Все це говорить про те, що мюслі в боротьбі з лишньою вагою будуть « грати» не за вас, а у команді «ворогів».
Справжній гіркий шоколад містить в собі флавоноїди, триптофан, а також багато мікро- та макроелементів, які допоможуть вам підняти настрій, знизити рівень тривожності, а також збагатити вміст мікроелементів в організмі.
Шоколад бадьорить , тому що в какао-бобах з яких виробляють цей продукт – є кофеїн. У невеликих дозах кофеїн здатний підвищити фізичну і розумову працездатність організму, що уможливлює нашу позитивну реакцію на мінливі зовнішні обставини.
Покращує настрій. Відомо, що в какао-бобах є амінокислоти, зокрема триптофан, який дуже необхідний організму, щоб у мозку відбувався синтез серотоніну. Але абсолютно всі дослідники зійшлися на одному: з цим продуктом важливо не переборщити.
Ось деякі загальні рекомендації щодо вживання шоколаду. Необхідно їсти якісний темний шоколад у складі, якого не менше 70% какао при цьому з мінімумом добавок у вигляді вафель, карамелі, або навіть краще без них. Менше вживати в їжу білий або молочний шоколад. Помірність у вживанні необхідна ще і через його калорійність.
Шоколад досить калорійний продукт. Оптимальна доза становить приблизно від 30 до 50 г.
Читайте також: Піраміда здорового харчування і Гарвардська тарілка – що й до чого, та як у нас.
Міф про правильне харчування № 3
Картоплю та макаронні вироби – не можна їсти, якщо ти слідкуєш за своєю вагою.
Отже, почнемо з картоплі. В 100 грамах картоплі міститься 76 калорій, на частку білків припадає 2,1 г, жирів — 0,5 г, вуглеводів — 16,2.
Для когось наступна статистика стане справжнім відкриттям, але насправді картопля зовсім не є «пустим джерелом вуглеводів», а в своєму складі має багато вітамінів, а мінералів — ще більше.
Вона містить в своєму складі вітамін С і В9, а також величезну кількість Калію. Також потрібно знати, що картопля є повільним вуглеводом.
Тобто шкідливою картопля стає через ряд кулінарних особливостей, а при правильному застосуванні вона може стати відмінним джерелом корисних для людини речовин.
Як потрібно готувати картоплю, щоб отримати від неї всю користь?
Найкраще споживати картоплю відварену у «мундирах», адже тоді вона стає джерелом Калію для нашого організму. Також можна варити її або запікати великими шматками. Не бажано споживати картоплю-пюре, адже у дуже подрібненому стані вуглеводи швидко засвоюються і вона перетворюється на джерело «швидких» вуглеводів. Також потрібно обмежити кількість смаженої картоплі.
Макарони. Макаронні вироби з твердих сортів пшениці є ідеальним джерелом вуглеводів. Вони повинні складати приблизно одну третину від усього раціону людини. Якщо організм відчуває дефіцит вуглеводів, то він поповнює їх за рахунок перетворення білків м’язів. Багато вважають, що макарони є дуже калорійним продуктом, тому їх краще виключити з раціону. Але насправді їх калорійність складає всього 300 ккал на 100 грам. Так, сухі макарони містять цілих 300 калорій, але відварені – всього 80. Товстіють не від макаронів, а від майонезу, різних соусів, сирів з якими їх споживають.
Цей продукт багатий вітамінами і мінералами. До його складу входить кальцій, магній, залізо. Вони досить поживні і забезпечують енергією на довгий час. Клітковина, що міститься в макаронах, покращує травний процес і очищує організм людини. Шкода від макаронів може бути нанесена тільки через їх надмірне вживання. Макаронні вироби поділяють на групи А, Б, В і класи 1 і 2-й. Група А — макарони з муки твердої пшениці (дурум) і борошна вищого ґатунку підвищеної дисперсності; група Б — з муки м’якої склоподібної пшениці. Корисними для нас є макарони групи А, тому при покупці потрібно звертати увагу на упаковку, де це має бути зазначено.