Що впливає на онлайн-маркетинг у фармації?

Photo of author

By fersht

likie_1

Впродовж крайніх 15 років у великих містах значно побільшало аптек. З розвитком українського сегменту інтернету паралельно побільшало і онлайн-каталогів присвячених лікам. На одних можна замовити і купити, на інших – лише порівняти ціни у різних аптечних мережах. І таке розмаїття – нормальне явище.

Варто почати з того, що фармація – це величезний ринок. А онлайн-послуги є частиною цього великого ринку. Тому конкуренція тут була лише питанням часу. І він уже настав. На щастя, в Україні не виникає суперечок на тему це погано, чи це добре. Разом з тим, відкривають нові сайти, наприклад likie.ua, – перш за все це онлайнкаталог.

likie_2

Схожі до цього каталоги актуальні, бо в Україні чимало соціальних груп, що шукають ліки в інтернеті, і в ньому ж порівнюють фармакологічні властивості/ціни/наявність. Цим людям ніколи ходити з аптеки в аптеку чи видзвонювати на різні “гарячі лінії”. Маємо на увазі:

  • Волонтерів;
  • Родичів військових;
  • Внутрішньо переселених осіб.

Вони всі економлять час і сили шукаючи ліки, об’єктивну інформацію про них. І саме завдяки тому, що є незалежні онлайнкаталоги, онлайнмагазини аптечних мереж, додатки, інші сервіси, вони можуть самотужки розуміти об’єктивну ситуацію щодо конкретного медикамента. Тобто в розмаїтті можна отримати доповнення однієї інформації іншою.

Не так давно усі онлайнмагазини і комерційні каталоги пережили неабияку пожвавленість, виклик. А медичні – відчули це одними з перших. У 2020 році коронакриза на тривалий час перевела людство на онлайнпокупки. Війна також є (і ще довго буде) викликом для медиків та фармацевтів, разом з ними і ринок ліків. То ж на ньому ще не один рік відбуватимуться зміни. Буквально зараз він змінюється завдяки таким явищам:

  • Держава стимулює ринок електронних медичних послуг: громадяни мають онлайнсторінки у базі даних Helsi, де записуються у чергу, отримують онлайнконсультації, електронні рецепти тощо;
  • Нещодавнє збільшення переліку медикаментів, що продають лише за рецептом;
  • Конкуренцію всім сайтам створюють додатки до смартфонів. Або ж навпаки: досвідчені сайти мають свої додатки. Так, найсучасніші додатки не лише підкажуть де і які придбати ліки вигідніше, а й коли/скільки їх вживати і вчасно нагадають вам про це! Сайти на таке не спроможні;
  • Хоч це неприємно, але також і війна: вона збільшує ринок раніше малопопулярними товарами. Ймовірно, 10 років тому вже відомі нам слова “целокс” і “турнікет” ми не вживали. А тепер мусимо купляти у великих кількостях для наших захисників. Перелік цих товарів, мабуть, збільшуватиметься…

Втім, засновникам довколафармацевтичних сайтів не варто хвилюватись про близьке майбутнє своїх дітищ. Бо ще достатньо користувачів інтернету, яким важлива простота і доступність.

Малина: користь та шкода

Дратують діти: що з цим робити