Малина: користь та шкода

Photo of author

By Ілона

malina_korist_ta_shkoda

Відомо, що малина майже на 85 % складається з води, 8-9 % припадає на вуглеводи і, приблизно, стільки ж на моно та дисахариди. Також вона містить білки та жири. Ягода багата на вітаміни С, В9, РР, Е, В3. Місить такі макро та мікроелемени: калій, кальцій, фосфор, магній, хлор. Містить малина також кислоти: саліцилову, яблучну, лимонну. Присутня в малині така речовина, як антоціан, яка зміцнює капіляри. Що стосується калорійності, то на 100 г ягоди припадає лише 40 ккал.

vitamini_yaki_mistit_malina

Корисні властивості малини

Широковідомі й лікувальні властивості малини. Малину вживають для профілактики та лікування багатьох хворіб. Усі знають про здатність малини знижувати температуру під-час застуди. Малина здатна зупиняти кровотечі та виводити токсини; буде корисною для людей, які страждають від радикуліту, анемії та атеросклерозу.

Чай з малини рекомендують пити під-час застуди, але потрібно знати, що заварювати малину потрібно не більше 3 хвилин.

Дехто вважає, що малинове варення володіє таким ж корисними властивостями, як свіжа малина. Звичайно, що це не так, тому що при термічній обробці багато корисних речовин втрачається. Проте, під-час застуди, як свіжа малина, так і малинове варення послужать чудовою заміною аспірину, адже крім здатності знижувати температуру, малина володіє потогінними та легко знеболюючими властивостями.

Також малина володіє сечогінними властивостями. Часте вживання малини сприяє боротьбі з бактеріями та вірусами дріжджевих спорів, грибків та стафілококу.

Малина покращує колір та стан шкіри, тому її рекомендують вживати жінкам.

Попри вітаміни, які позитивно впливають на наш організм та приносять користь, мінерали, що містяться у малині, теж не менш важливі. Наприклад, мідь, яка входить до складу малини, нормалізує та регулює роботу нервової системи. Людям, які часто потерпають від стресів та нервових розладів, потрібно включити малину у свій раціон харчування.

Через вміст в малині саліцилової кислоти, вона корисна при захворюваннях суглобів. Магній корисний для серцево-судинної та нервової систем. Вітамін К – для згортання крові.

Малина містить харчові волокна, які добре впливають на роботу кишківника; завдяки цим волокнам знижується всмоктування холестерину.

Шкідливі властивості малини

Людям, що хворіють на гастрит або виразкою шлунку не можна вживати концентрований малиновий сік та настойки на його основі. Не рекомендують вживати малину при сечокам’яній хворобі, подагрі та захворюваннях нирок. Заборонено їсти малину при бронхіальній астмі та поліпах в носі.

Людям, що вживають препарати від згортання крові, теж не можна вживати малину, оскільки вона має протилежну здатність.

Слід знати міру вживання малини вагітним жінкам. Тому що вживання малини у великих кількостях може спровокувати алергію у дитини. Добова доза для вагітних складає 3 столових ложки або 50 грам малини.