Медичне страхування стане обов’язковим з 2017 року

Photo of author

By admin

Міністерство охорони здоров’я України ініціює введення загальнообов’язкового державного соціального медичного страхування з 2017 року. Про це йдеться в оприлюдненому на сайті міністерства законопроекті.

“Пропонується введення загальнообов’язкового державного соціального медичного страхування як окремого виду соціального страхування, оскільки медичне страхування, на відміну від усіх інших видів соціального страхування, охоплюватиме практично все населення, а не тільки працюючих і пенсіонерів, і передбачає організацію надання кваліфікованої медичної допомоги, а не здійснення грошових виплат, як за іншими видами соціального страхування “, – йдеться в пояснювальній записці до законопроекту.

Законопроект передбачає, що страховиком в обов’язковому медичному страхуванні буде фонд медстрахування, який пропонується створити як самостійну некомерційну організацію.

Управління цим фондом пропонується здійснювати на паритетній основі представниками застрахованих осіб, роботодавців та держави.

Документ спрямований на створення єдиної системи збору та обліку єдиного внеску на обов’язкове медстрахування в частині страхових внесків, які повинні вноситися роботодавцями в розмірі 4,25 % від фонду оплати праці.

Також резерви фонди будуть наповнюватися за рахунок залучення коштів державного та місцевого бюджетів на сплату страхових внесків за відповідні категорії застрахованих ; залучення коштів фонду соцстрахування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, залучення коштів самозайнятого населення.

Передбачається, що зазначений законопроект набуде чинності з 1 січня 2017 року, оскільки за цей час потрібно вжити необхідних заходів щодо реорганізації системи охорони здоров’я для переходу від змісту медустанов до принципів оплати наданих медичних послуг.