В Україну приватна медицина посилюється в регіонах

Photo of author

By admin

9522_likari

Приватні медичні компанії розширюють мережу клінік в регіонах нашої країни. Успішне просування в «глибинку» залежить від доступності кредитних ресурсів і від прийняття відповідних законодавчо-нормативних актів, що регулюють запровадження обов’язкового медичного страхування, пишуть сьогодні Економічні вісті.

Всього в країні функціонує близько 30 тис. приватних медичних установ, при цьому 50 з них – це великі компанії. Широко відомими клініками вже стали «Борис», Eurolab, «Медиком», «Оберіг», «Добробут», ISIDA, «Сінево».

Разом з тим так уже склалося історично, що передові досягнення медицини стають доступними в першу чергу столиць, де є широкі можливості для залучення фінансових та інтелектуальних ресурсів. Так, за оцінками експертів, на Київ припадає 40% щорічного обсягу українського ринку приватної медицини, який становить близько $ 1 млрд. (не враховуючи тіньовий сегмент, який фахівці оцінюють в 50% загального обсягу ринку).

До настання фінансово-економічної кризи 2008 р. ринок характеризувався стабільним зростанням на рівні 25-30% щорічно. Зі зниженням купівельної спроможності населення і різким подорожчанням кредитних ресурсів ряд компаній був змушений призупинити розвиток мереж клінік і розширення спектра послуг на невизначений термін.

Так, компанія «Борис», яка займає 70% сегмента ринку платних медичних послуг, планувала відкрити в Києві приватний пологовий будинок. «Зараз на рік-два заморожені угоди такого роду. Ще не будемо будуватися, дуже дорого », – ще в квітні повідомила Леся Головко, менеджер з реклами та PR клініки« Борис ». У той же час у вересні цього року «Борис» відкрив філії клініки в Донецьку і Харкові.

Видання зазначає, що медичні компанії, які вже давно працюють в Україні, в основному мають представництва в регіонах. Так, медична мережа «Добробут», яка входить до складу Корпорації Ukrainian Business Group, представлена ​​вже в Києві, Донецьку та Ялті. Зараз оператор розширює свою мережу в межах Києва: у вересні 2011 відкрито Дитячий медичний центр на лівому березі столиці, там же планується відкриття поліклініки для дорослих. А в планах на 2012 р. – відкриття нової багатопрофільної лікарні на 6000 кв. м, локалізація якої в Києві поки не зазначена.

А ось клініка «Оберіг», за словами маркетинг-менеджера Марії Захарченко, в найближчі декілька років не планує розширення в інші регіони країни, і це принципова позиція, тому що це центр госпітального типу – і все знаходиться під одним дахом. «Клініці тільки три роки, нам поки вистачає тих потужностей, які є: технічних, територіальних. Тому ми поки розвиваємо те, що є, і якщо будемо розширювати, то локально », – зазначила менеджер.

Акушерсько-гінекологічна клініка ТОВ ISIDA в найближчі п’ять років має намір інвестувати близько EUR100 млн. у регіональну експансію і розширення спектру надаваних медичних послуг. Про це оголосив співвласник ISIDA Віктор Козин на прес-конференції в Києві 10 березня 2011 Директор департаменту розвитку бізнесу клініки ISIDA Андрій Тумасов повідомив виданню, що 1 червня 2011 р. у Донецьку був оновлений філія клініки ISIDA, який існує там з 1997 року: клініка отримала нове приміщення, сучасне обладнання, наростила кількість персоналу. «Наступного року ми плануємо відкрити дві поліклініки в Києві, серед яких філії ISIDA в центрі столиці, на Печерську, і на лівому березі», – сказав менеджер. І зазначив, що компанія має намір в 2012 р. відкрити комплексний акушерсько-гінекологічний центр ISIDA в Одесі. А в 2013 р. з’являться ще дві масштабні клініки – у Дніпропетровську та у Львові.

«Терміни відкриття філій в першу чергу залежать від бізнес-процесів, які нерозривно пов’язані з будівництвом, обладнанням, підготовкою дозвільної документації, юридичним оформленням і т.д. Тобто, все зводиться до організаційних процесів, які мають свою тривалість. Власники клініки зацікавлені в максимально швидкому розвитку мережі клініки ISIDA », – уклав Андрій Тумасов.

За оцінками фахівців, обсяг інвестицій, необхідних для відкриття приватної клініки в Україну, становить від $ 500 тис. (невелика клініка вузької спеціалізації) до $ 25 млн. (багатопрофільні клініки з комплексним обслуговуванням). При цьому середній показник рентабельності коливається на рівні 18-22%, а термін окупності таких проектів становить від трьох до семи років.

У той же час зростання інвестиційної привабливості медичних проектів в нашій країні обмежується відсутністю обов’язкового медичного страхування, а також слабким розвитком добровільного медичного страхування. У своєму дослідженні компанія «Кредит-Рейтинг» також зазначила, що стримуючими факторами розвитку ринку приватної медицини в Україну є не до кінця оформлене юридично державне регулювання приватної медицини і складна система акредитації та отримання дозвільної документації для приватних медичних установ.