У найближчі роки в Україні буде вдосконалюватися бюджетна система охорони здоров’я та переходу на страхову медицину не буде.
Про це повідомила в інтерв’ю «Дзеркалу тижня. Україна» перший заступник глави Адміністрації президента України Ірина Акімова.
За її словами, «є принаймні дві переконливі причини, чому спочатку потрібно розібратися з діючою бюджетною системою, а потім ставити питання про медичне страхування».
«Причина перша. Якщо сама система працює неефективно, чи можна в неї вливати додаткові гроші і чекати поліпшення результату? Якщо труба протікає, то скільки води в неї не вливай – все одно буде витікати. Ось чому спочатку потрібно проаналізувати мережу бюджетних установ, реформувати їх, дати їм стимули працювати краще, а потім вже надавати додаткові фінансові кошти. Логіка, думаю, в цьому є, – зазначила вона.
«Причина друга. Звідки можна взяти гроші на медстрахування? Відповідь очевидна – це додатковий соціальний платіж на роботодавця, який сьогодні йому не під силу. Ось ми і пішли по шляху реформування наявної системи охорони здоров’я, підготовки її до того, щоб у перспективі вводити медичне страхування. І все ж ми йдемо у бік обов’язкового медичного страхування, але рух цей поступовий і поетапний », – вважає Акімова.
При цьому вона зазначив, що в реформі акцент буде зроблений на первинний рівень охорони здоров’я. «У сімейного лікаря буде стимул займатися профілактикою захворювань. Бо чим менше пацієнт хворіє, тим більше економиться коштів, які виділяються лікарю на лікування своїх підопічних », – сказала заступник голови Адміністрації президента.