Страхової медицини в Україні не буде?

Photo of author

By admin

akimova

Ірина Акимова стверджує, що найближчим часом страхову медицину в Україні вводити не будуть.

Про це повідомила перший заступник глави Адміністрації Президента України в інтерв’ю “Дзеркалу тижня”. “Найближчим часом ми удосконалюємо бюджетну систему. Є принаймні дві переконливі причини, чому спочатку треба розібратися з діючою бюджетною системою, а потім ставити питання про медичне страхування”, – відмітила И.Акимова.

“Причина перша. Якщо сама система працює неефективно, чи можна в неї вливати додаткові гроші і чекати поліпшення результату? Якщо труба протікає, то скільки води в неї ні вливай – все одно витікатиме. Ось чому спочатку треба проаналізувати мережу бюджетних установ, реформувати їх, дати їм стимули працювати краще, а потім вже надавати додаткові фінансові кошти. Логіка, думаю, в цьому є”, – пояснила вона.”Причина друга. Звідки можна узяти гроші на медстрахование? Відповідь очевидна – це додатковий соціальний платіж на працедавця, який сьогодні йому не під силу. Ось ми і пішли шляхом реформування наявної системи охорони здоров’я, підготовки її до того, щоб в перспективі вводити медичне страхування. Та все ж ми йдемо у бік обов’язкового медичного страхування, але рух цей поступовий і поетапний”, – додала перший замголови Адміністрації Президента.

При цьому І.Акимова відмітила, що в реформі акцент буде зроблений на первинний рівень охорони здоров’я. “У сімейного лікаря буде стимул займатися профілактикою захворювань. Бо чим менше пацієнт хворіє, тим більше економиться засобів, які виділяються лікареві на лікування своїх підопічних”, – сказала вона.

Нагадаємо, раніше І.Акимова заявила, що система обов’язкового медичного страхування в Україні може бути введена не раніше, ніж через три роки.