Чому випадає волосся

Photo of author

By fersht

hair

Чому волосся стає ламким і дуже інтенсивно випадає? Від інтенсивного випадіння волосся страждає багато людей. Жінки часто пробують вирішити цю проблему за допомогою косметичних засобів, не здогадуючись, що причина випадіння – це звичайний авітаміноз. Цей процес особливо посилюється на початку весни, коли організму бракує вітамінів. Але потрібно знати, що випадіння волосся, а особливо, аллопеція може мати інші причини виникнення.

Ознаки випадіння волосся у жінок

Випадання волосся є нормою – кожен волосок має свій цикл життя і коли приходить час він «відмирає», поступаючись місцем новому. В добу ви можете втратити 50-100 штук, і це природно.

Як зрозуміти, що випадання перевищує норму, і у вас є реальний шанс залишитися без своєї густої шевелюри? Все просто: досить провести тест.

Розгляньте випавшу волосину. Якщо її кінчик закінчується світлою цибулиною, ви даремно б’єте на сполох, це природній цикл відмирання волосся, частина регенерації волосяного покриву. Постарайтеся не мити голову протягом 2-3 днів. Після закінчення цього терміну обхопіть голову руками і потягніть волосся. Під час цієї дії у вас випаде кілька волосинок, покладіть їх на аркуш паперу. Повторіть процедуру близько трьох разів в різних ділянках голови.

Порахуйте волосинки, що лежать на листку паперу. Якщо у Вас випало менше 15 волосинок, то процес випадіння волосся знаходиться в нормі. Якщо більше 15 волосинок, то кількість що випали волосся перевищує норму. Вам варто звернути на це увагу.

З чим пов’язано випадання волосся на голові

Для того щоб точно діагностувати проблему, бажано звернутися до фахівця, так як причини можуть бути різні. Але можна спробувати визначити основні чинники, які впливають на погіршення зовнішнього вигляду волосся. І самостійно виявити, що викликає рясне випадання волосся конкретно у вашому випадку.

  • Гормональне випадання в зв’язку з перебудовою організму (в період статевого дозрівання, при вагітності, в післяпологовий період, при клімаксі).
  • Побічна дія прийому лікарських засобів (наприклад, антибіотиків) і проведення медичних процедур, які здатні послабити весь організм (наприклад, хіміотерапія).
  • Різкі зміни нервової і ендокринної систем організму, викликані стресовими ситуаціями, депресивними станами, хронічною втомою, порушенням гормонального балансу, захворюваннями.
  • Зміна температурного режиму (особливо переохолодження волосся, перегрівання при висушуванні феном, щипцями, праскою).
  • Сезонне випадання волосся у жінок в результаті авітамінозу.
  • Незбалансоване харчування і дієти (недолік тих чи інших мікроелементів послаблює організм в цілому).

Як зупинити випадіння волосся у жінок

Як ми вже говорили, іноді проблему випадіння волосся вирішують досить банальні методи.

  • Слідкуйте за режимом дня. Важливо в достатній мірі висипатися, проводити щодня на свіжому повітрі хоча б півгодини.
  • Відмовтеся від шкідливих звичок. Куріння і алкоголь негативно кажуть на здоров’я і красу.
  • Уникайте переохолодження або перегріву голови. Головні убори повинні стати вашими постійними супутниками: взимку це шапка з вовни, влітку – легка панама або солом’яний капелюшок.
  • Доглядайте за волоссям правильно. Краще сказати «ні» металевим гребінцям не тільки під час лікування волосся, але і взагалі. Те ж стосується постійного використання стайлера і гарячого фена. Чим менше ви травмуєте волосся, тим краще. .
  • Ніяких складних укладок, хімічних завивок і фарбування волосся, це тільки посилить проблему.
  • Робіть масаж шкіри голови пальцями або дерев’яною щіткою. Це покращить кровообіг і посилить живлення волосяних фолікулів. .
  • Уникайте стресів. Постійне відчуття психологічного дискомфорту приводить до того, що організм змушений працювати на межі своїх можливостей. Як результат – нервовий зрив або виснаження: що точно не додасть вашому волоссю краси!.
  • Тут треба розуміти, що стрес – це не тільки ваше самопочуття, але і весь організм працює в аварійному режимі. В результаті сильного нервового навантаження може статися гормональний збій, в результаті якого буде порушено кисневе і трофічне постачання волосяних цибулин.
  • Важлива правильна дієта. Голодування, недостатня кількість тваринної їжі призводять до збоїв в роботі ендокринної системи та органів травлення.

    .

Харчування при випадінні волосся

Збалансована дієта в яку входять білки, фрукти, овочі, цільнозернові продукти, бобові, жирна риба та молочні продукти. Саме це, за твердженнями дерматологів, зробить ваше волосся міцним, здоровим та красивим.

Перш за все корисні вітаміни А, які містяться у риб’ячому жирі, телячій печінці і яєчному жовтку. Також у моркві, болгарському перці, шпинаті та деяких інших рослинних продуктах, які містять каротин, який здатний перетворюватися у вітамін А в організмі людини.

Вітаміни А рекомендують приймати разом з вітамінами Е, які відповідають за транспортування кисню до фолікул. Прекрасним джерелом вітаміну Е є олія: оливкова, соняшникова, кукурудзяна та гарбузова.

Достатнє вживання вітамінів групи В – обов’язкова умова здорового волосся. Вони активізують кровообіг, сприяють поліпшення живлення волосся, нормалізують роботу сальних залоз, регулюють метаболізм. Ці вітаміни містяться у пивних дріжджах, пророщеній пшениці, свинячому м’ясі, горіхах, бананах, рисі. Вживати ці продукти рекомендується щодня, оскільки цей вітамін в організмі не накопичується.

Вітаміни F відіграють важливу роль в метаболізмі, здатні покращити живлення цибулин. Вони не утворюються в організмі взагалі, його джерелами є тільки їжа. Ними багаті рослинні масла (рижієва, лляна , гірчична і соняшникова олія), риб’ячий жир та напівжирна риба (лосось, форель, сардини і тунець.)

Вживайте хліб грубого помолу, страви з пророщеної пшениці, вівсяні пластівці, вони забезпечать організм вітаміном В і корисними мінералами. Обов’язково включіть різні види риби у свій раціон, якщо маєте проблеми із випаданням волосся. Риба містить A, D, E, F, C, B1, B2, B3. Овочі і фрукти містять вітаміни С, фолієву кислову та мінерали, без яких не можливо підтримувати здорове волосся.

Основним мікроелементом, який сприяє росту волосся, є залізо. Риба, червоне м’ясо, птиця – ось продукти, найбільш багаті залізом. Залізо міститься практично у всіх крупах. Для повноцінного росту волосся потрібна велика кількість в організмі таких мікроелементів, як сірка, цинк, селен, кальцій. Наприклад, цинк, як важливий елемент білкового обміну, стимулює ріст волосся. В процесі обміну бере участь і сірка. Про користь кальцію годі й казати. Селен ж перешкоджає сухості шкіри. Дані мікроелементи в повній мірі присутні в молочних продуктах, грибах, часнику і вівсянці.

Коли випадає волосся, правильне харчування обов’язково на 1/3 має складатися із свіжих фруктів і овочів, приблизно така ж кількість зернових, на 1/5 – з риби, яєць та м’яса. Приблизно 1/6 денного раціону мають складати молочні продукти, а жири (в тому числі рослинні та тваринні) – не більш, як 1/10.

Старайтеся менше їсти рафінованих, консервованих і гострих продуктів, викресліть повністю фастфуд, напівфабрикати і газовані напої.