Весна – період пробудження природи. Відчутні зміни в природі заторкують і нас, людей: з’являється непереборне бажання змінюватися, звичайно, в кращу сторону. Найчастіше з прагненням змін у жінок весною виникає бажання схуднути. За браком часу, вони найчастіше обирають для цього жорсткі експрес-дієти, які часто приносять бажаний недовговічний ефект: як тільки ви зірветеся з такої дієти ваші кілограми стрімко повернуться назад. Чому так? Тому що організм після зими зазвичай ослаблений, можливий авітаміноз та низький рівень імунітету. Різка експрес дієта в такому випадку навіть може спровокувати загострення хронічних захворювань, або появу нових розладів в налагодженій роботі організму.
Саме тому, неправильно організована весняна дієта може принести лише шкоду організмові, що негативно відреагує на низьку поживну цінність раціону та різке зменшення кількості калорій у харчуванні.
При виборі весняної дієти варто віддати перевагу здоровому харчуванню. Багатому на корисні речовини та вітаміни. З достатнім вмістом білка та корисних вуглеводів, та з скороченою кількістю жирів.
Можна самостійно скласти для себе правильний раціон – калорійністю від 1200 до 1600 кілокалорій: цього буде достатньо, щоб запустити процес схуднення і вміст жиру в організмі почав скорочуватись.
Також варто виключити деякі продукти зі свого дієтичного раціону, наприклад: мучне і солодке. Важливо якщо не відмовитись, то хоча б зменшити кількість цукру в раціоні, або замінити його на мед. На час дієти хліб можна замінити цільнозерновими хлібцями, а солодке – цукатами та сухофруктами. І не забувайте зрідка побалувати себе шматочком шоколаду, багатого магнієм, який відмінно піднімає настрій і допомагає в боротьбі з стресом.
Читайте також: Піраміда здорового харчування і Гарвардська тарілка – що й до чого, та як у нас.
Весняна дієта: правила побудови правильного харчування
У щоденний дієтичний раціон слід обов’язково включати продукти з біфідофлорою, які допоможуть налагодити правильну роботу шлунково-кишкового тракту та будуть сприяти очищенню організму. До таких продуктів можна віднести несолодкий йогурт, кефір та інші молочнокислі продукти.
Важливо весною вживати достатню кількість білка. Можливо, вам і вдасться схуднути якщо почнете їсти менше білків, але це негативно позначиться на стані м’язової маси і шкіри. (Не забувайте, що саме достатня кількість м’язевої маси в оргінізмі дозволяє позбавитись ненависного жиру). Оптимальні джерела білка – риба та м’ясо. На гарнір можна взяти рис або цільнозернову кашу. Плюс шматочок цільнозернового хлібця, або невеликий шматочок хліба, якщо вам надто важко відмовитись від нього. Але в такому випадку бажано брати хліб з борошна грубого помолу.
Варто уточнити про м’ясо. Використовуйте лише найкорисніші види з усіх сортів м’яса. Це в першу чергу біле м’ясо птиці (курятина, індичатина). Також підходить нежирна яловичина, телятина та кролятина. А щоб краще засвоювалися корисні мікроелементи в організмі, запивайте м’ясні страви соком – ананасовим, апельсиновим або гранатовим.
Збалансоване дієтичне здорове зарчування має обов’язково враховувати, що весна – це час авітамінозу, тому потрібно вживати достатню кількість необхідних вітамінів, мікро та макроелементів. Не зайвим буде в такому випадку пропити курс якісних полівітамінів, оскільки організм за наявності авітамінозу буде відмовлятися позбуватися накопичених зайвих кілограмів. Проте не забувайте, що важливо вживати їжу багату вітамінами органічого походження. Натуральні джерела вітамінів – овочі та фрукти – корисний і обов’язковий елемент здорового харчування та здорової дієти.
Дієтологи радять вживати щодня яблука, ківі, цитрусові, журавлину, брусницю. Можна дозволити собі також і банан – прекрасне джерело енергії, багате Калієм. Банан має властивість позитивно впливати на настрій, але він досить калорійний, тому не варто вживати більше 2 фруктів на день.
Овочі можна вживати сирими, наприклад в салаті, щоб зберегти максимальну кількість корисних елементів та вітамінів. Сирі овочі допомагають в роботі шлунково- кишкового тракту і містять багато клітковини. Якщо готувати овочі – то найкраще буде зробити це на пару, або запекти у духовці з спеціями. Для приготування їжі використовуйте саме оливкову олію холодного віджиму.
Для успішного схуднення використовуйте схему дрібного харчування – їжте небагато але 5-6 разів на день. Це дозволить вам не відчувати голоду і зменшить вірогідність того, що ви зірветесь і повернетесь до нездорового харчування.
Організація правильного питного режиму під час схуднення – це обов’язково і корисно. Фреші, смузі, вода насичена фруктами або звичайна негазована вода – найкращі варіанти для цього. Оскільки кава і чай затримують зайву воду в організмі – не варто ними зловживати.
Не забуваємо: дієта – лише один із факторів для схуднення. Важливо достатньо рухатися, гуляти або бігати на свіжому повітрі, можливо варто зайнятися фітнесом, або пілатесом. А саме головне – підтримувати радісний весняний настрій, – тоді і схуднення буде швидшим і вдалим.
Зразок денного раціону для корисного весняного дієтичного харчування:
сніданок125 г сиру, 2 шматочки хлібців або 1 шматочок цільнозернового хліба, ложка меду, зелений чай або кава без цукру.
2 сніданок
1-2 фрукта, каша, овочевий салат (болгарський перець, огірки, капуста, салат).
обід
Тарілка нежирного супу (окрошка, овочевий, борщ). Відварна нежирна яловичина, телятина. 3 столові ложки зеленого горошку, спечені овочі (броколі, морква, буряк).
підвечірок
гречана каша з овочевим салатом, запечена куряча грудка з спеціями без шкірки
вечеря
Фруктовий смузі з йогуртом