Баклажани: користь та шкода

Photo of author

By Ілона

baklazhani_korist_ta_shkoda

На Сході, звідки родом баклажани, їх вважають овочем довголіття. Попри цілющі властивості цей овоч ціниться східними жінками за властивість надавати омолоджуючий ефект, покращувати колір шкіри, розгладжувати зморшки і надавати шкірі пружності.

Корисні властивості баклажанів

Як і інші овочі, баклажани не обділені вітамінами. Вони містять вітаміни групи В, які добре впливають на нервову систему і позбавляють від безсоння. Кількості вітаміну С в одному баклажані достатньо для профілактики грипу та застуди. Також в баклажанах наявні такі макро та мікроелементи як калій, фосфор, залізо, кальцій, магній, мідь, марганець.

Слід зауважити, що в шкірці баклажанів міститься речовина, яку називають назунін. Цей елемент рослинного походження забезпечує захист нервових клітин і володіє сильними антиоксидантними властивостями, тому баклажан можна використовувати в якості профілактичного засобу від онкологічних захворювань.

Корисними будуть баклажани при дієтичному харчуванні, адже в 100 грамах цього овоча лише 23 кілокалорії. Звісно, смажені баклажани не рахуються, а от у вареному чи запеченому вигляді можна сміло їх вживати, не хвилюючись за свою фігуру. Більше того, завдяки вмісту клітковини баклажани пришвидшують процес травлення, ефективно розщеплюють жири, знижують рівень холестерину в крові. Взамін організм отримує корисні ненасичені жирні кислоти.

baklazhani

Купувати краще молоді баклажани ненасиченого темно-фіолетового кольору. Буре чи сіро-зелене забарвлення свідчить про те, що овоч вже перезрів і користі від нього не буде.

Баклажани володіють також лікувальними властивостями і здатні покращити наше здоров’я.

Захворювання, при яких баклажани будуть особливо корисними:

  • малокрів’я.
  • атеросклероз.
  • цукровий діабет.
  • подагра.
  • ішемічна хвороба серця.
  • захворювання печінки і нирок.
  • проблеми з судинами.
  • захворювання шлунково-кишкового тракту.
  • закрепи.
  • порушення обміну речовин.
  • безсоння.
  • постійні стреси.

Читайте також: Магній: вміст в продуктах харчування та користь для організму.

Шкідливі властивості баклажанів

Незважаючи на всі корисні властивості баклажанів, можуть вони і зашкодити. Шкоду чи користь принесуть баклажани залежить від способу їх приготування та ступеня зрілості овоча. Смажені баклажани користі організму не принесуть, бо клітковина в них розщеплюється, а м’якоть насичується токсинами, які виділяються з олії під час смаження.

Небезпечно вживати переспілі плоди баклажанів, тому що в них накопичується соланін – ядовита речовина, яка може призвести до отруєння (можуть виникнути коліки, діарея, блювота, судоми). Щоб уникнути отруєння, перед приготуванням баклажани рекомендують розрізати на частини і залишити на півгодини в соленій воді – це також забере гіркоту, властиву деяким сортам баклажанів.

Не можна вживати баклажани людям, що хворіють на гастрит, розлади травлення і виразки шлунка. А тим, хто страждає від цукрового діабету, не можна захоплюватись баклажанами, тому що в них мало вуглеводів.

. .

. .