Французький м’який сир, який отримав свою назву завдяки провінції Брі у Франції. Головка такого сиру зазвичай має форму циліндра в діаметрі 30-60 см і 3-5 см заввишки з масою 2,5-3 кг, і чим тонша головка, тим він гостріший за смаком.
М’якоть м’яка, кольору топленого молока, покрита їстівною скоринкою білої плісняви, іноді з червоними або коричневими вкрапленнями і легким ароматом лісових горіхів.
Смак молодого сиру ніжний, в міру визрівання Брі стає гострішим.
Різновиди сиру Брі
Сир Брі виготовляється з непарстеризованого коров’ячого молока і поділяється на сорти:
- Brie de Meaux -виготовляється в містечку Мо. Саме він вважається сиром-фаворитом королів протягом століть. Характеризується яскраво вираженим грибним ароматом, скоринка з червонувато-коричневими вкрапленнями з відбитками від паличок сіна, де проходить процес старіння. Головка в діаметрі 25 см, в висоту близько 8 см.
- Brie de Melun – трохи більш зрілий сир, який має аромат сіна і солоновато-гострий смак. При виготовленні не використовують сичужний фермент, сир дозріває завдяки бактеріям. Дозрівання сиру відбувається не менше 2 місяців. Діаметр головки 24 см, висота близько 3,5 см.
- Brie de Nangis – володіє солодкуватим смаком і фруктовим ароматом. Даний вид сиру Брі визріває до 4-5 тижнів, і його головка в діаметрі 22 см, в висоту до 3 см.
- Brie de Montereau з пружною текстурою і діаметром головки 18 см, висотою – 2 см, вагою – 400 грам.
- Brie de Coulommiers має солом’яний колір, післясмак і текстуру, що тане в роті. Його дозрівання відбувається від 4 до 8 тижнів. Головка в діаметрі досягає 12 см, в висоту близько 2,5 см.
Крім цих класичних видів, існує чимало варіацій на тему сиру брі: з добавками (це можуть бути трави, гриби, горіхи) і з інших видів молока.
Харчова цінність сиру Брі
Енергетична цінність сиру Брі на 100 г (співвідношення білків, жирів, вуглеводів):
- Білки: 21г. (~ 84 ккал).
- Жири: 23г. (~ 207 кКал).
- Вуглеводи: 1г. (~ 4 ккал).
Енергетичне співвідношення (б | ж | в): 28% | 71% | 1%
Калорійність сиру Брі на 100г – 291кКал.
У своєму складі сир Брі містить бактерію роду пеніциліну, і ще один важливий елемент, без якого неможливе будівництво м’язів в організмі – протеїн, і безліч інших корисних бактерій.
У сирі також містяться вітаміни А, Е, D, групи В, К та інші, а ще кальцій, калій, фосфор, і особливо багато – натрію, а так необхідні організму людини амінокислоти.
А ще – дуже смачно приготувати в’ялені помідори:
Корисний вплив сиру Брі
Завдяки своєму складу сир Брі:
- Підходить всім хто не переносить лактозу.
- Допомагає синтезувати вітаміни в організмі людини.
- Позитивно впливає на кишечник і травну систему в цілому.
- Запобігає появі карієсу зубів.
- Цвіль виробляє меланін, тим самим захищаючи шкіру людини від сонячних опіків.
Як правильно вживати сир Брі
Брі підходить в кулінарії для приготування будь-яких страв з сиром. Брі додають в салати, сирне фондю, використовують цей сир для піци, соусів, його додають також в бутерброди, овочеві, м’ясні страви. Звичайно, Брі входить в класичний склад сирної тарілки будь-якого ресторану. Білі і червоні (особливо Pinot Noir, Chardonnay), а також ігристі вина чудово поєднуються з сиром Брі.
Перед вживанням сир Брі слід заздалегідь дістати з холодильника, тобто він подається кімнатної температури, саме тоді в повній мірі розкриється аромат і смак.
Скоринка сиру з цвілі – їстівна, але володіє не всім зрозумілим специфічним смаком. Скоринку можна зрізати з ще холодного сиру або діставати Брі ложкою, якщо він вже м’який.
Як правильно вибрати сир Брі
При покупці сиру потрібно звернути увагу на наступні параметри:
- Висоту головки – відомо, що чим тонший Брі, тим гостріше його смак.
- Кірочку – якщо вона непружна і при натисканні ламається, а не гнеться, або покрита коричневим нальотом – сир перезрів і його смакові характеристики будуть низькими.
- Аромат – яскраво виражений запах аміаку також свідчить про перезрівання сиру Брі.
Як правильно зберігати сир Брі
Дозрівання головки Брі припиняється саме тоді, коли порушується цілісність скоринки з цвілі, тобто коли від нього відрізають шматочок. Після цього сир Брі зберігається недовго.
Головка сиру з цілої скоринкою зберігається в холодильнику або темному підвалі при температурі 2-4 градуси до 6 міс.
Шкідливий вплив сиру Брі
Зловживання сиром Брі може спровокувати дисбактеріоз, особливо в період відновлення після кишкових хвороб через вміст пеніцилінових грибків. Тому вживати сир брі рекомендують в невеликій кількості і не часто, і цей продукт не представить ніякої небезпеки для здоров’я. Максимальна кількість 50 г сиру на день.
Цікаво також: Середземноморська дієта: 10 кроків
. .