Чи можна банани годуючій мамі

Photo of author

By nata

chi_mozhna_goduyuchii_mami_banani

Грудне молоко, яке отримує дитина від матері, складається з речовин, які потрапляють в нього з раціону харчування матері. Тому при грудному вигодовуванні, мамі, що годує грудьми, треба бути особливо обережною у виборі раціону харчування. Це стосується і бананів для годуючої мами.

Реакція малюка, на ті чи інші продукти, що потрапили до нього через молоко матері, може бути різною. Це можуть бути кишкові кольки, або наприклад алергічна реакція, що супроводжується висипом по всьому тілу або на обличчі дитини. Тому, перш ніж молодій мамі що-небудь приймати в їжу, треба все ретельно зважити, адже від цього може залежати здоров’я малюка. А тепер спробуємо відповісти на питання, чи можна банани годуючій мамі.

Чи корисні банани при грудному вигодовуванні

Якщо говорити про банани для годуючих матерів, то заради справедливості, треба зауважити, що алергія від цих фруктів трапляється вкрай рідко. Враховуючи цей факт, і велику користь банана для годуючих мам, педіатри всього світу рекомендують приймати їх в їжу під час годування грудьми.

Одна з проблем годуючих матерів, це брак деяких вітамінів і мікроелементів, таких як С, Е, В6, заліза, фосфору, магнію, кальцію і калію. Саме ці корисні речовини, необхідні для повноцінного росту і розвитку плоду під час вагітності, і при грудному вигодовуванні, містять в собі банани і цим пояснюється їх користь. Вітаміни та мінерали, якими багаті банани, дуже важливі для годуючої мами і її малюка. Наприклад вітамін С, зміцнює і захищає організм від сезонних епідемій. Калій, допоможе впоратися з запорами, очистить організм і приведе в норму роботу травного тракту.

Після пологів, організм мами схильний до легкої стомлюваності, і деякі цукристі складові банана, надають годуючим жінкам заряд бадьорості, енергії і витривалості, що допомагають при догляді за дитиною.

Така речовина як триптофан, який утворює серотонін, так званий гормон радості, допомагає годуючим мамам долати напади депресії, що з’являються у зв’язку з гормональним вибухом і піднімає настрій.

Читайте також: Магній: вміст в продуктах харчування та користь для організму.

Прийом бананів в їжу під час лактації

У першу чергу, приймати банан в їжу під час грудного вигодовування, треба не раніше, ніж коли малюкові виповниться два місяці. Вводити цей фрукт в свій раціон потрібно поступово, спостерігаючи за станом дитини. Почніть з того, що спробуйте з ранку шматочок банана, і дивіться за станом дитини. Якщо ознак висипу, алергічної реакції немає, наступного дня повторіть процедуру, тільки вживши в їжу пів банана. Якщо відхилень у здоров’ї малюка не спостерігається, то можна сміливо з’їдати цілий банан на добу. Пам’ятайте, що не варто зловживати цим солодким і висококалорійним фруктом. Потрапляючи до малюка через молоко матері, велика кількість речовин, може викликати бродіння і сприяти утворенню кольок.

Якщо ж, при введенні в раціон матері банана, у дитини з’явився висип, швидше за все доведеться відмовитися від бананів, на час грудного вигодовування дитини. Буде не зайвим звернутися до лікаря, щоб повністю впевнитися в цьому.

При грудному вигодовуванні, банани обирайте ретельно, ігноруючи недостиглі і перестиглі плоди. Так як вони можуть викликати закреп або навпаки, – діарею.

Підводячи підсумок, і відповідаючи на питання, чи можна годуючій мамі – відповідь можна. З’їдайте один банан в день, стежте за станом здоров’я дитини, і будьте здорові!

Детальніше про харчування мам та їх дітей ви зможете дізнатися на сайті http://dityinfo.com