Йогурт чи кефір?

Photo of author

By Марина Павелець

yogurt

Користь «кисломолочки» криється у великій кількості в ній бактерій. Вони сприятливо впливають на мікрофлору кишківника, допомомагають очистити організм від шлаків і токсинів, підвищують імунітет. З усього різноманіття подібної продукції кефір і йогурт стоять на першому місці за популярністю. Смачні та низькокалорійні, вони легко засвоюються організмом і практично не мають ніяких протипоказань. Багато хто не бачать ніякої різниці між кефіром і йогуртом, оскільки вони однаково корисні для здоров’я. А тим часом різниця є.

Різний смак

Кефір – кислуватий напій, іноді до кінця терміну зберігання може бути злегка газований, тоді як йогурт найчастіше має густу консистенцію з ніжним смаком.

Процес виготовлення

Незважаючи на те, що обидва кисломолочних продукти виготовляються з молока одним і тим же способом – бродінням, сам процес відрізняється. У йогурті відбувається тільки молочнокисле бродіння, тоді як в кефірі через наявність натуральних дріжджів до молочнокислого бродіння приєднується спиртове.

Різниця в заквасці

Для кефіру використовують закваску кефірний гриб, в якій міститься кілька десятків молочних бацил. Вони здатні осідати на стінках кишечника, добре відновлюючи мікрофлору. Тому кефір часто прописують як лікувальний засіб після перенесених інфекцій і вживання антибіотиків. У йогурт ж додають тільки два види бактерій: болгарську паличку і термофільний стрептокок. Потрапляючи в організм, вони проходять через кишечник, виводячи разом з собою шлаки. Так що якщо потрібно швидко і добре очиститися від шкідливих токсинів, слід віддати перевагу йогурту.

На питання що корисніше для організму, кефір або йогурт, однозначної відповіді немає. Тут кожен вирішує для себе сам. Сьогодні на прилавках магазинів можна побачити великий асортимент кисломолочної продукції. І у всьому цьому розмаїтті часом нелегко відшукати дійсно якісний продукт.

Як правильно обрати кефір та йогурт

Перш за все, дивіться етикетку і читайте склад. Кількість живих корисних бактерій в йогурті і кефірі має бути не менше 107 КУО (колонієутворюючих одиниць молочнокислих бактерій) на 1 г продукту протягом усього терміну його придатності. Кількість дріжджів КУО в 1 г кефіру повинна становити не менше 104 КУО / г.

Вміст білка на 100 г продукту в кефірі має бути не менше 3 г, а в йогурті – 3,2 г. При цьому масова частка жиру в продуктах може бути різною – від 0,1 до 10%.

Терміни придатності також побічно свідчать про натуральність продукту: термін зберігання натурального йогурту і кефіру становить не більше 2-х тижнів при температурі t= 4 ± 2С.

Читайте також: Піраміда здорового харчування і Гарвардська тарілка – що й до чого, та як у нас.

Доведено, що при вживанні всього 200 грам кисломолочних продуктів в день, захисні функції організму перед вірусами та бактеріями значно підвищуються. При цьому добре, якщо денний раціон буде включати кілька різних напоїв. Наприклад, йогурт прекрасно підійде на сніданок або в якості невеликого перекусу протягом дня, а кефір краще випити на вечерю. Вживати їх можна як в чистому вигляді, так і з різними добавками. Кефір відмінно поєднуються зі свіжими овочами, особливо зеленого кольору, йогурт – з сухофруктами, мюслями, пластівцями і горіхами. Також кисломолочні є хорошим доповненням до злакових страв: каш. У цій комбінації вони посилюють процеси очищення організму від шкідливих речовин. А ось з білками не молочної групи вживати кисломолочні не варто, так як вони ніяк не взаємодіють між собою. Тому краще уникати поєднання кефіру і йогурту з яйцями, рибою, морепродуктами і м’ясом.

Крім цього, все частіше використовують кефір і йогурт для приготування десертів і в якості основи для салатних соусів. Подібні страви відрізняються оригінальним смаком і легкістю.