Без кефіру не можна уявити здорове харчування. Напій цінний як продукт і як ліки.
Склад кефіру
Докладний вітамінно-мінеральний склад напою з жирністю 3,2%:Напій багатий:
- кальцієм – 120 мг;.
- калієм – 146 мг;.
- натрієм – 50 мг;.
- магнієм – 14 мг;.
- фосфором – 95 мг;.
- сіркою – 29 мг;.
- фтором – 20 мкг.
В кефірі містяться вітаміни:
- А – 22 мкг;.
- В2 – 0,17 мг;.
- В5 – 0,32 мг;.
- В9 – 7,8 мкг;.
Напій буває різної жирності: від 0% до 9%. Від жиру залежить калорійність.
У кефіру жирністю 3,2% на 100 грамів:
- калорійність – 59 ккал;.
- білки – 2,9 гр;.
- вуглеводи – 4 гр.
В кефірі лактоза частково перероблена в молочну кислоту, тому кефір засвоюється легше, ніж молоко. В 1 мл кефіру мешкає близько 100 млн молочних бактерій, які не гинуть під дією шлункового соку, а досягають кишечника і розмножуються. Молочні бактерії ті самі бактерії кишечника, тому допомагають у травленні і перешкоджають розмноженню шкідливих мікроорганізмів.
Вплив кефіру на ШКТ
Щоб організм отримував з їжі корисні речовини, продукти повинні розщеплювався бактеріями кишечника. Спочатку бактерії переробляють їжу, а потім кишечник всмоктує необхідні речовини. Але ці процеси іноді порушуються і в кишечнику і замість корисних переважають шкідливі мікроорганізми. В результаті їжа гірше засвоюється, організм недоотримує вітаміни і мінерали, з’являються здуття, діарея, нудота. Через дисбактеріоз кишечника страждають інші органи, так як патогенні мікроорганізми не зустрічають опору.
В кефірі містяться мільйони корисних бактерій, які розмножуються і витісняють «погані» бактерії. Користь кефіру для організму полягає в тому, що напій допоможе впоратися зі здуттям, нетравленням і запорами (закрепами).
Кефір заповнює потребу в кальцію
Стакан кефіру жирністю 3,2% містить половину добовий норми кальцію і фосфору. Кальцій – головний будівельник кісткової тканини, необхідний для міцних зубів, волосся і нігтів. Але щоб кальцій засвоївся, повинні бути дотримані умови: наявність вітаміну Д, фосфору і жирів, тому для заповнення кальцію доцільно вживати жирний напій – не менше 2,5%. Кальцій краще засвоюється вночі.
Люди з непереносимістю лактози не можуть споживати молоко, так як це може викликати нудоту, діарею, і навіть блювоту. В цьому випадку замінити молоко можна кисломолочними продуктами, такими як йогурт і кефір.
Користь вживання кефіру на ніч
Кефір на ніч корисний також, як і в будь-який інший час. Крім того випитий на ніч кефір покращує флору кишечника і зміцнюєте сон. Молочні білки, які в ньому містяться, багаті амінокислотою триптофан – ключовим продуктом для якісного і спокійного сну.
Якщо ви худнете або просто підтримуєте свою вагу, стакан кефіру допоможе перебити апетит у найважчий вечірній час.
Мабуть, не варто зловживати кефіром на ніч тільки тим людям, у яких дуже швидко виводиться рідина. Або слід випити склянку кефіру за 2 години до передбачуваного сну.
Користь розвантажувального дня на кефірі
Розвантажувальні дні на кефірі, всупереч загальній думці, більш корисні не для схуднення, а для прискорення травлення. В силу перерахованих вище причин, кефір нормалізує роботу шлунково-кишкового тракту.
А ось для тих, хто має проблеми з переїданням, кефірні дні, найчастіше, виявляються занадто «жорсткими», і провокують посилення апетиту на наступний день. Щоб цього уникнути, після розвантаження на кефірі слід поснідати стравою, яке буде багато тваринними жирами і протеїном. Ідеальні для цієї мети звичайні курячі або перепелині яйця.
Протипокази вживання кефіру:
- Кефір протипоказаний дітям до року, в силу того, що у них не сформувалася мікрофлора для його засвоєння.
- Не слід пити його тим, хто не переносить лактозу. Втім, сьогодні можна знайти безлактозне молоко і самостійно заквасити його вдому, щоб отримати схожий на кефір напій.
- Старий кефір можна пити людям з підвищеною кислотністю шлункового соку і печією.