Горіхи пекан: користь і шкода

Photo of author

By Ольга

horihy_pecan_koryst_i_shkoda_1

Горіх пекан – близький родич волоського горіха, за смаком вони схожі, але ядра пекана трохи м’якші і ніжніші. Горіхи пекан дуже калорійні і містять багато корисних елементів: вітамін А, В, С, Е, залізо, кальцій, фосфор, магній, калій, цинк. Горіхи пекан рекомендується вживати при втомі, відсутності апетиту, анемії, для зниження рівня холестерину та для профілактики ракових захворювань.

Пекан – дерево, що відноситься до сімейства горіхових, досягає у висоту 25 – 40 м. Обов’язкова умова для визрівання даного виду горіхів – високі температури і висока вологість повітря влітку. Тому і росте він у центральній та південній Америці. Дерево здатне плодоносити протягом 300 років.

Батьківщина пекана – Північна Америка, там його особливо шанували індіанські племена. У США до цих пір пекан є одним з улюблених горіхів, з ним печуть пироги, хліба, печива, так само його додають його в салати та гарячі страви.

Горіхи пекан найкраще їсти відразу після очищення (без шкаралупи вони швидко псуються).

horihy_pecan_koryst_i_shkoda_2

Корисні властивості пекана

Калорійність пекана дуже висока. Всього 100 г цих горіхів мають калорійність близько 850 калорій. Пекан складається на 70% з жирів, на 11% з білка, на 14% з цукрів, завдяки чому пекан рекомендується при втомі і відсутності апетиту. Харчова олія пекана, нагадує за смаком і запахом оливкову.

Пекан містить вітамін А, В, С, Е, залізо, кальцій, фосфор, магній, калій, цинк.

Один із різновидів вітаміну Е, який міститься в горіхах пекан, здатний стримувати ріст ракових клітин. До такого висновку прийшли дослідники з університету Пердью в Індіані. Доведено, що препарат гамма-токоферол, виготовлений в лабораторних умовах і містить згаданий різновид вітаміну Е, умертвляє хворі клітини, залишаючи лише здорові. Вчені мають намір використовувати це відкриття для лікування раку легенів і простати.

horihy_pecan_koryst_i_shkoda_3

Якщо їсти їх в маленьких кількостях горіхи пекан можуть знизити рівень холестерину. У горіхах пекан більше калорій і поліненасичених жирів, ніж в інших горіхах (70%), тому його потрібно вживати помірно замість жирних продуктів.

Горіх пекан рекомендують при авітамінозі, відсутності апетиту, втоми, анемії, він добре регулює рівень тестостерону в крові і благотворно впливає на статеву систему.

Застереження, щодо властивостей пекана

Очищені горіхи пекан не можна довго зберігати, оскільки вони швидко псуються – вони починають гірчити.

Вживаючи пекан, варто пам’ятати про міру. Організм не може засвоїти більше 100 грамів цих горіхів за один прийом. Якщо ж з’їсти його більше, то можуть з’явитися проблеми з травленням.

При алергіях і ожирінні печінки, як і при схильності до ожиріння, варто взагалі обмежити вживання горіхів.

Не варто вживати пекан при шкірних захворюваннях і схильності до запорів.

Вагітним треба вживати пекан обережно. Значна кількість білка в складі горіха може викликати алергію у жінки і спровокувати непереносимість цього продукту у малюка. Безпечна норма пекана для майбутніх мам – по 2 ядра тричі на тиждень.

Плоди пекана – важкий продукт для дитячого травлення. Педіатри не радять годувати ними дітей до 3 років. Пропонуючи горішки дитині, варто з увагою стежити за тим, як буде реагувати його організм. У деяких малюків ці плоди викликають сильні алергії.

. .


. .