Груші: користь та шкода

Photo of author

By Ілона

grushi_korist_ta_shkoda

Популярною груша стала завдяки своїм високим смаковим якостям, які зберігаються як у свіжому, та і у переробленому вигляді. Та не слід забувати те, що плоди груші – джерело вітамінів, макро та мікроелементів. За наявністю корисних елементів груші обігнали яблука.

Корисні властивості груші

Груша містить цукор, органічні кислоти, ферменти, клітковину, дубильні, азотні та пектинові речовини, вітаміни С, В1, Р, РР, каротин (провітамін А), флавоноїди та фітонциди.

Від інших фруктів груша відрізняється поживністю, що у поєднанні з низькою калорійністю робить її одним з найбільш бажаних та корисних фруктів.

Вміст вітаміну С у груші невисокий. За вмістом фолієвої кислоти, груша обганяє навіть чорну смородину. Здебільшого, груші на смак солодші від яблук, хоча вміст цукру у них менший. Багато сортів груш багаті на йод. В грушах багато фолієвої кислоти, яка корисна для дітей, вагітних жінок та тих, кого турбують проблеми кровоутворення.

Груші корисні для серця загалом та при порушеннях серцевого ритму зокрема. Це пов’язано з тим, що вона містить багато калію, що позитивно впливає на роботу серця. На відміну від яблук, груша корисна для роботи легенів.

grushi-korystj

Корисним буде вживання груші для травної системи. Спілі, соковиті та солодкі груші покращують метаболізм, володіють скріплюючими властивостями, тому корисні під час розладів кишківника. М’якоть груш краще перетравлюється ніж м’якоть яблук.

Читайте також: Магній: вміст в продуктах харчування та користь для організму.

При захворюваннях печінки, холециститі, гастриті груші позбавлять від болю та печії, ліквідують дискомфорт у кишківнику.

Грушевий сік та відвари з плодів груші володіють антибактеріальними властивостями – завдяки вмісту антибіотика – арбутина. Груші радять вживати для зміцнення стінок кровоносних судин.

Доведено, що корисні елементи груші допомагають боротися з депресивним станом. Ефірні масла, які містяться в грушах, покращують настрій та повертають бадьорість.

Шкода плодів груші

Груші, в сирому вигляді, шкідливо вживати при виразках шлунка. В інших випадках груші можна вживати всім, але, звичайно, потрібно вживати їх в міру: 1-2 груші в день – цілком достатньо для організму.

. .

. .