Корисні властивості чорної смородини

Photo of author

By Ілона

korisni_vlastivosti_chornoi_smorodini

Чорна смородина – чемпіон серед інших ягід по вмісту корисних речовин, це концентрат вітамінів, яких так потребує наш організм.

Чим корисна чорна смородина?

Вживання ягід чорної смородини зміцнює імунітет. Вміст вітаміну С зберігається навіть у заморожених ягодах. Присутній у них вітамін Р. Поєднання даних вітамінів сприяє профілактиці та лікуванню атеросклерозу.

Такими вітамінами як чорна смородина не володіє жодна ягідна рослина. Добову потребу вітамінів С та Р покриють 50 г смородини чи смородинового варення.

smorodina

В складі чорної смородини присутні вуглеводи, пектинові речовини, клітковина. Мінеральні речовини: калій, марганець, залізо, цинк, мідь; органічні речовини; вітаміни групи В, Р, Е, К, С. Попри це чорна смородина володіє сечогінними та протизапальними властивостями, завдяки дубильним речовинам та ефірним оліям.

Високий вміст фолієвої кислоти в чорній смородині допомагає людині зменшувати вплив радіації на організм і допомагає вивести з нього токсини, ртуть, кобальт, свинець. Найкраще впорається з цією функцією відвар зі сушених ягід.

Для повноцінної роботи організму важливі антоцианідини, котрі містяться в ягодах смородини і володіють чіткими антиокислюючими властивостями. Завдяки їм, ягода отримує дезінфікуючі властивості і використовується під час лікування ангіни. Сік з ягід смородини допоможе організму відновитися після операцій.

Фітонциди чорної смороди допомагають у боротьбі з золотистим стафілококом, збудниками дифтерії, дизентерії та іншими мікроскопічними грибками. Настій на ягодах чорної смородини у десять разів збільшує активність протимікробних антибіотиків (тетрацикліну, біоміцину).

Читайте також: Магній: вміст в продуктах харчування та користь для організму.

Чорну смородину корисно їсти під час розладів кишківника, при проносах, гастритах з пониженою кислотністю. Рекомендують вживати ягоди смородини при захворюваннях печінки, анемії, при інфекційних захворюваннях, туберкульозі, захворюваннях нирок, захворюваннях верхніх дихальних шляхів.

smorodina_1

Відвар з ягід чорної смородини допоможе при гіпертонії, язвах шлунку та дванадцятипалої кишки, кровоточивості ясен.

Чорна смородину використовують не лише в медичних цілях, а й у косметологічних. Ягода допоможе позбутися пігментних плям, веснянок та зробить шкіру світлішою.

Шкідливі властивості чорної смородини

Не всім можна їсти ці ягоди. Оскільки вона містить велику кількість вітаміну К та фенольні з’єднання, може зашкодити при тромбофлебіті та схильностях до тромбозу. Не можна їсти ягоду людям, які щойно перенесли інсульт чи інфаркт. Не рекомендують вживати смородину в необмежених кількостях – це може призвести до підвищеного згортання крові та викликати алергію.