Харчування бійців ММА

Photo of author

By fersht

biici-1

За порівняно недовгу історію існування Mixed Martial Arts, що перекладається як «змішані бойові мистецтва», у світі вже є свої

визнані кумири та непереможні чемпіони. Видовищний спорт відразу завоював мільйонну армію шанувальників, а бійці стали справжніми зірками спорту.

Змішані єдиноборства – це спорт, в якому потрібно бути морально та фізично підготовленим. Бійці повинні бути постійно у гарній фізичній формі, загартовані, міцні, щоб під час двобою витримати низку ударів. Бійці ММА інколи мають тільки один шанс стати переможцем та отримати винагороду – чемпіонський пояс. Зрозуміло, що для перемоги бійці повинні тренуватися, вести здоровий спосіб життя та, що також має велике значення, – правильно харчуватися.

Перед тренуваннями та змаганнями їжа повинна бути висококалорійною, малооб’ємною та добре засвоюватися. Для стимулювання м’язової діяльності у ній повинні переважати повноцінні білки та міститися в достатній кількості вуглеводи. Найбільш переважні відварене м’ясо, птиця, наваристі бульйони, холодець, солодкий чай. Даніель Корм’є – американський майстер змішаних єдиноборств та колишній борець, учасник двох Олімпійських ігор, який нещодавно також став представником відомого покер-руму PokerStars, розповів, що його джерелом білка були яйця, стейк, курка, протеїновий батончик та шейк. Ця дієта допомогла йому стати одним із чотирьох бійців в історії UFC володарем двох титулів відразу у різних вагових категоріях одночасно.

biici-2

Недоцільно перед спортивними навантаженнями вживати жирні та ті, що містять велику кількість клітковини (тваринні жири, смажене м’ясо, квасоля, горох, боби та т.п.) продукти. Вечеря при будь-якому режимі тренувань повинна сприяти заповненню вуглеводів, білків, вітамінів та мінеральних солей. Рекомендується включати сир, рибні страви, різні каші, молоко та кисломолочні продукти, овочі, фрукти. Один з найкращих бійців світу, а нині організатор турнірів «Честь воїна», український боєць Ігор Вовчанчин, якому належить рекорд 32 проведених боїв поспіль без поразок, в одному з інтерв’ю казав, що дієта – важлива складова його перемог.

Якщо у вашій родині є спортсмен – треба дуже ретельно піклуватися не тільки за його здоров’я, а й дотримуватися усіх рекомендацій дієтологів, вивчати літературу, рахувати калорії. Усі спортсмени дуже різні за характером та вподобаннями, дехто вранці не їсть взагалі, обмежуючись тільки обов’язковою чашкою кави, а дехто починає ранок з рясного сніданку. Якщо у ваших планах є чемпіонство та ви мрієте перемагати – краще все ж таки дотримуватися спортивної дієти.

План правильного харчування бійця ММА

biici-3

Перед вами 8 простих правил, дотримуючись яких, ви зможете скласти свій власний план правильного харчування.

1. Не пропускайте сніданок

Це, мабуть, найважливіше прийняття їжі. Саме з ним ми отримуємо енергію та поживні речовини, які наш організм буквально вимагає після багатогодинного сну. Сніданок повинен містити у собі вуглеводи (здебільшого складні) та білки. Оптимальний вибір: омлет, вівсянка, сир й т.і.

2. Їжте кожні 3 години

Тут все дуже просто. Приблизний план: сніданок, другий сніданок, обід, прийняття їжі після тренування, вечеря + пара легких перекусів протягом дня. Їсти потрібно малими порціями, а на ніч дуже корисно скуштувати сир.

3. Протеїн у кожному прийнятті їжі

Також намагайтеся урізноманітнити його джерела, їжте як рослинний, так і тваринний білок. Акцент, так чи інакше, слід змістити у бік останнього. Бо як там не було, а засвоюватися він буде краще.

4. У кожне прийняття їжі включайте овочі або фрукти

Вітаміни та мінерали важливі не менше, ніж білок та вуглеводи. Включаючи в їжу м’ясо, завжди старайтеся додати трохи овочів. Це допоможе не тільки вітамінному балансу, але й поліпшить травлення. Обов’язково включіть до свого раціону зелень: селеру, салат та інші.

5. Вуглеводи до та після тренування

Повільні (складні) вуглеводи за годину-півтори до тренування та швидкі вуглеводи для закриття вуглеводного вікна відразу після тренування. Це – різноманітні каші: пшоняна, вівсяна, гречана, ячна, макарони з твердих сортів пшениці, рис білий та бурий відварений, українська їжа – вареники з сиром, та хліб житньо-пшеничний. Все це можна запити спортивними напоями, фруктовими соками та нектарами, газованою водою та енергетиками, які містять швидкі цукри.

6. Їжте корисні жири

Омега-3, 6 та 9. Отримуйте їх з горіхів, риби, оливкової олії або ж зі спеціальних спортивних добавок. У плані корисних жирів останній варіант є найбільш зручним.

7. Пийте воду

Ні у якому разі не допускайте зневоднення організму. При інтенсивних тренуваннях спортсмен повинен пити не менше 4.5 літрів води у день. Бажано пити мінеральну воду, щоб поповнювати баланс в організмі.

8. Сир за годину до сну

Приблизно за годину до того, як відправитися спати, треба з’їсти 150-200 грам нежирного сиру. Він забезпечить організм солідною порцією повільного білка казеїну, який буде живити м’язи протягом всього сну.

Якщо ви націлені на перемогу, прислухаєтесь до порад не тільки тренера, а й дієтолога, удача на змаганнях та турнірах буде поряд з вами.