Як кава впливає на серцево-судинну систему

Photo of author

By Марина Павелець

kava-i-serce

Практично з самої появи кави в Європі не вщухають суперечки про її вплив на організм. Та йдеться про те, що варто обмежити споживання шкідливого напою, а то і зовсім виключити його з раціону – деякі люди скаржаться, що після нього болить серце, підвищується тиск, є проблеми зі сном.

Багато любителів цього ароматного напою відзначали у себе неприємні відчуття в ділянці серця після того, як вип’ють філіжанку – дві. Але наскільки це відповідає дійсності? Чи може після кави боліти серце? Варто все ж розібратися в цьому питанні, щоб не стати жертвою своєї любові до смачного, але спірного напою.

Чим корисна кава?

Перш за все цей ароматний напій цінується за властивість бадьорити і за те, що може стимулювати роботу мозку. Але не тільки за ці характеристики варто любити каву. Вона володіє і рядом інших позитивних якостей.

Наприклад: покращує стан при нападах гіпотонії – сильно болить голова, присутні сонливість, млявість, озноб, нудота; прискорює метаболізм і покращує кровотік; підвищує працездатність; позитивно впливає на роботу травної системи; допомагає заповнити нестачу заліза, марганцю, фосфору, вітамінів РР, В1, В2 і інших мікроелементів.

Але все це можливо тільки при вживанні натуральної кави. Розчинна вже не володіє більшістю з цих корисних властивостей, та й смакові якості значно поступаються зерновому варіанту.

Але, якщо кава настільки хороша і навіть може бути корисна, то чому ж виникають розмови про її шкідливий вплив на серцево-судинну систему? Чому деякі любителі цього напою відзначають, що періодично болить серце, частішає серцебиття, починається тремтіння в руках, з’являються напади тривожності після вживання? Відбувається це тому, що переважна більшість не звикло стежити за своїм здоров’ям і не звертає уваги на рекомендації фахівців, навіть в тому випадку, коли заходить мова про такий важливий орган, як серце.

. .

. .

Негативний вплив кави:

Перш за все, варто згадати про те, що вчені давно з’ясували – кава не здатна погіршити роботу внутрішніх органів, і перш за все серця, якщо з самого початку не було ніяких проблем зі здоров’ям. А споживання цього напою не більше трьох чашок в день дозволить отримати тільки користь від нього, без будь-якого шкідливого впливу на системи організму.

У тому випадку, коли спочатку відзначалися порушення в роботі серця і судин, проблеми з тиском, а, тим більше, якщо були виявлені лікарем серйозні хвороби, то вживання ароматної і смачної кави, може бути не просто з неприємними наслідками, а по-справжньому небезпечним.

Напій стимулює нервову систему. Це може привести до того, що люди з чутливими нервами починають відчувати напади дратівливості, тривожності, страждають від безсоння або від кошмарних сновидінь.

Вважається, що кава підвищує тиск. Це твердження дещо далеко від істини – сам по собі кофеїн не володіє подібними шкідливими властивостями. Але він перешкоджає зниженню тиску, підтримуючи судини звуженими, що досить небезпечно для гіпертоніків.

Кава вимиває з організму такі потрібні серцево-судинної і нервової систем калій, кальцій і магній. Це може стати однією з причин того, що болить серце і бувають проблеми з нервами.

Що стосується таких поширених станів, як тахікардія і стенокардія, то при них вживання кави небажано зовсім. Цей напій може тільки погіршити стан, навіть якщо негативних симптомів не було вже давно. При подібних хворобах варто особливо ретельно контролювати свій раціон, відмовившись від продуктів, які надають стимулюючий вплив на нерви, серце і кровоносні судини.

Кава стимулює виділення шлункового соку, що у людей, які страждають від гастриту і виразкової хвороби, може викликати рецидив хвороби. Напій викликає застій крові в кінцівках, що може погіршити стан при варикозному розширенні вен.

Всі ці моменти слід обов’язково враховувати, як і затятим фанатам кави, так і тим, хто вживає напій зрідка. Якщо вже є деякі неприємні прояви з боку внутрішніх органів, то варто переглянути своє ставлення до кави.

Як бути?

Перш за все, якщо є проблеми зі здоров’ям – болить серце, порушений серцевий ритм, спостерігаються нервозність, безсоння і інші симптоми, то слід негайно відвідати лікаря. Фахівець призначить необхідні аналізи та обстеження, що дозволять виявити причину подібних проявів. Тільки після цього можна буде судити про те, наскільки шкідливо вживання кави в даному випадку. Самостійно теж можна зробити деякі дії. Нашкодити вони точно не зможуть, але поліпшити роботу всього організму цілком здатні.

  • Знизити споживання кави до трьох чашок в день.
  • Пити неміцний напій, додаючи вершки або молоко і цукор. Але для початку варто ознайомитися з корисними властивостями і протипоказаннями кави з молоком.
  • Включити в свій раціон продукти, в яких міститься кальцій, калій, магній – молочні продукти, ківі, курагу, печену картоплю, шоколад, гарбузове насіння, волоські горіхи.

Корисні властивості обліпихи

Дієта при геморої